h اخرین خبرها از جزئیات پیش فروش سکه طلا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اخرین خبرها از جزئیات پیش فروش سکه طلا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اخرین خبرها از جزئیات پیش فروش سکه طلا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اخرین خبرها از جزئیات پیش فروش سکه طلا

اخرین خبرها از جزئیات پیش فروش سکه طلا

پیمان قربانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آغاز پیش‌فروش سکه از 8 اسفند، اظهارداشت: قیمت سکه پیش‌فروشی برای متقاضیان در روز آغاز پیش‌فروش اعلام خواهد شد و فعلا قیمت مشخصی نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که چند روز پیش‌فروش سکه ادامه خواهد داشت، گفت: بانک مرکزی تا اطلاع‌ ثانونی پیش‌فروش سکه را ادامه می‌دهد و در زمانی که دیگر نیازی به پیش‌فروش نبود‌، طرح متوقف می‌شود.

مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی در مورد روش شرکت در طرح پیش‌فروش سکه، تصریح کرد: پیش‌فروش به صورت الکترونیکی نیست و متقاضیان برای ثبت‌نام باید به شعب منتخب بانک تجارت مراجعه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که در صورتی که قیمت سکه در بازار، کمتر از قیمت تعیین شده توسط بانک مرکزی برسد، برای متضرر نشدن پیش‌خریدکنندگان چه اقدامی انجام خواهد شد، گفت: هر فرد قبل از سررسید می‌تواند کل مبلغ پرداختی خود را از بانک پس بگیرد.

قربانی ادامه داد: در سامانه پیش‌فروش سکه تغییرات مطلوبی اعمال شده تا طرح به خوبی اجرایی شود و در روند کار مشکلی به وجود نیاید.

وی تاکید کرد: قیمت سکه در این طرح قطعی است و کل مبلغ از فرد متقاضی در زمان ثبت‌نام دریافت خواهد شد.

به گزارش فارس، با توجه به قطعی شدن قیمت در طرح پیش‌فروش سکه تعیین نرخ سود یا مابه‌التفاوت 18 درصدی قیمت سکه پیش‌فروشی با قیمت بازار منتفی می‌شود.

5 اسفند 1391