h امروز فینال کشتی جام جهانی/ایران و روسیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

امروز فینال کشتی جام جهانی/ایران و روسیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,امروز فینال کشتی جام جهانی/ایران و روسیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,امروز فینال کشتی جام جهانی/ایران و روسیه

امروز فینال کشتی جام جهانی/ایران و روسیه

امروز فینال کشتی جام جهانی/ایران و روسیه

رقابت های جام جهانی کشتی آزاد 2013 تهران که از صبح پنج شنبه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران آغاز شده است، بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت 17:10 در نوبت عصر پیگیری شد که تیم کشورمان بعد از پیروزی مقابل گرجستان به مصاف آمریکا رفت.آزادکاران ایران که در نوبت صبح ابتدا 7 بر صفر ژاپن را شکست داده بودند و در دومین گام نیز با اقتدار و با نتیجه 6 بر یک از سد بلغارستان گذشته بودند در نخستین دیدار نوبت عصر نیز مقابل گرجستان با نتیجه 7 بر صفر به برتری دست یافتند تا برای حضور در فینال تنها به پیروزی مقابل آمریکا نیاز داشته باشند.

ایران در آخرین مسابقه نیز با غلبه بر آمریکا جواز حضور در فینال را کسب کرد.پیروزی در این مسابقه هم مانند 3 دیدار گذشته در حالی برای ایران به دست آمد که هنوز مسابقات به طور کامل به پایان نرسید و رقابت های اوزان 96 و 120 کیلوگرم برگزار نشده بود و آزادکاران با پیروزی در 4 وزن از 5 وزن اول پیروزی خود را مسجل کردند.برای ایران در این مسابقه حسن رحیمی در 55 کیلو، اسماعیل پور در 60 کیلو، مهدی تقوی در 66 کیلو و احسان لشگری در 84 کیلو صاحب پیروزی شدند و تنها اکبری در 74 کیلو به باروس قهرمان المپیک لندن باخت.

در حساس ترین دیدار این رقابت مسعود اسماعیل پور به مصاف کولمن اسکات دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن رفت که در 2 تایم و با اقتدار و با نتایج 2 بر صفر و 3 بر یک حریف را مغلوب کرد تا نشان دهد شایستگی کسب مدال در المپیک را داشته است، اما به آن نرسید. البته کشتی گیر آمریکایی در چندین نوبت با حرکات غیرورزشی اعتراض تماشاگران را برانگیخت به طوری که جونز سرمربی آمریکا نیز در چندین نوبت به کشتی گیرش تذکر داد که آرام باشد.در دیدار وزن 66 کیلوگرم هم مهدی تقوی در 35 ثانیه 5 امتیاز از حریف آمریکایی اش گرفت تا پیروز تایم اول باشد. در تایم دوم بعد از اینکه امتیازی رد و بدل نشد کار به کلینچ رسید که گوی به نفع کشتی گیر آمریکایی آمد تا خم تقوی را در اختیار بگیرد اما کشتی گیر کشورمان بعد از چند ثانیه مقاومت، کنده حریف را بالا آورد و با کسب 2 امتیاز این تایم و این مسابقه را به نفع خود به پایان رساند.

* نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است:

55 کیلو: حسن رحیمی، برنده – ساندرز (6 بر صفر و 8 بر صفر)

60 کیلو: مسعود اسماعیل پور، برنده – کولمن اسکات (2 بر صفر و 3 بر یک)

66 کیلو: مهدی تقوی ، برنده – برنت مت کالف (5 بر صفر و 2 بر صفر؛ کلینچ به نفع حریف آمده بود)

74 کیلو: عزت اله اکبری – جردن باروس، برنده (صفر بر 4 و صفر بر 2)

84 کیلو: احسان لشگری، برنده – مکسول جان اسکرین (6 بر صفر و 4 بر صفر)

96 کیلو: حامد تاتاری، برنده – جیمز دانیل برگمن (3 بر یک و 4 بر صفر)

120 کیلو: کمیل قاسمی، برنده – تراول دلاگنف (یک بر صفر، صفر بر یک؛ کلینچ و 2 بر صفر)

روسیه حریف ایران در فینال شد

تیم ملی کشتی آزاد روسیه با پیروزی در چهارمین دیدارش در جام جهانی تهران مقابل بلاروس حریف ایران در فینال شد.

در پایان روز نخست رقابت های جام جهانی کشتی آزاد که از صبح دیروزدر سالن 12 هزار نفری آزادی تهران آغاز شده است تیم ملی کشتی آزاد روسیه که در گروه اول با تیم های ترکیه، بلاروس، قزاقستان و آذربایجان همگروه است در چهارمین دیدارش مقابل بلاروس به پیروزی دست یافت.

روس ها که پیش از این نیز در 3 دیدار گذشته مقابل آذربایجان، قزاقستان و ترکیه به پیروزی رسیده بودند در این دیدار نیز با نتیجه 6 بر یک از سد بلاروس گذشتند تا با کسب 4 پیروزی متوالی حریف ایران در فینال جام جهانی شوند.قرار است فینال این مسابقات بعد از ظهر امروز بعد از دیدار رده بندی برگزار شود. دیدار رده بندی از ساعت 16 آغاز می شود.

4 اسفند 1391