h بازهم اذیت و آزار جنسی در مدارس ایالات متحده - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازهم اذیت و آزار جنسی در مدارس ایالات متحده,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازهم اذیت و آزار جنسی در مدارس ایالات متحده,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازهم اذیت و آزار جنسی در مدارس ایالات متحده

بازهم اذیت و آزار جنسی در مدارس ایالات متحده

ماهی نیست که از رسوایی بزرگی در مدارس آمریکا خبری منتشر نشود. این بار همه نگاه‌ها به جورجیا دوخته شده است؛ جایی که معلم یکی از دبیرستان‌هایش به اتهام آزار جنسی هفت دانش‌آموز خود بازداشت شده است.

به گزارش انعکاس ، دانیتا ویلسون، زن سی و دو ساله‌ای است که ریاضیات تدریس می‌کرد. او برای دوره‌ای ده ساله در مدرسه استخدام شده بود و مدیرانش از او راضی بودند تا این‌که راز بزرگی فاش شد. مسئولان مدرسه در گزارشی به پلیس محلی اعلام کردند مطلع شده‌اند دانیتا با دانش‌آموزانش روابط غیراخلاقی دارد.

پلیس درباره چگونگی دریافت این گزارش و نحوه افشای ماجرا اطلاعاتی منتشر نکرده است اما آن‌طور که افسر پرونده توضیح داده، ماموران بعد از دریافت این گزارش بسرعت تحقیقاتشان را شروع کردند و بعد از مدتی به این نتیجه رسیدند که اطلاعات اولیه صحت دارد و دانیتا هفت دانش‌آموز خود را اغفال کرده است. شش نفر از این دانش‌آموزان بالای ۱۶ سال داشتند و یکی از آنها پانزده ساله بود. این روابط بنا به سرنخ‌های به دست آمده حتی در برخی موارد بیش از یک سال ادامه داشت و یکی از دانش‌آموزان از آن مدرسه رفته اما همچنان دانیتا با او در ارتباط بود.

بعد از رسوایی معلم سی و دو ساله، مسئولان مدرسه نامه‌ای برای اولیای دانش‌آموزان نوشتند و از آنها خواستند اگر از بدرفتاری‌های دانیتا اطلاعی دارند، موضوع را گزارش بدهند. از بازجویی‌های این زن هنوز خبری منتشر نشده است و تحقیقات به صورت محرمانه در حال انجام است، چرا که احتمال دارد ابعاد جرایم متهم گسترده‌تر شود.

مردی که مدیر پیشین دانیتا بود، وقتی در جریان این واقعه قرار گرفت، دست به کار شد تا اطلاعات بیشتری را جمع‌آوری کند. او می‌گوید: هیچ مدرک و نشانه‌ای وجود ندارد، شاید تمام این ماجرا یک شایعه باشد.

او از دانیتا دفاع می‌کند و می‌گوید وی، معلم خوبی بود. این مرد البته در صحبت‌هایش محتاط است، زیرا احتمال می‌دهد مجرمیت دانیتا تائید شود. در این بین از دانش‌آموزانی که مورد آزار قرار گرفته‌اند نیز اطلاعی در دست نیست و پلیس هویت آنها را محرمانه نگه داشته است تا مسیر تحقیقات منحرف نشود یا در بازجویی‌ها اختلال به وجود نیاید.

این زن اکنون در شرایطی در بازداشت به سر می‌برد که پیش از این نیز بارها معلمانی در ایالات مختلف به همین اتهام دستگیر و روانه زندان شده‌اند. رابرت پیمنتال، معلم پنجاه و هفت ساله‌ای است که چند روز قبل از دانیتا به اتهامی مشابه دستگیر شد. وی ۱۲ دانش‌آموز را در لس‌آنجلس مورد آزار جنسی قرار داده است و اکنون تحقیقات از او ادامه دارد. همزمان با بازداشت معلم لس‌آنجلسی، دفتر دادستانی ایالت شیکاگو نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد کوین جونز سی و سه ساله مربی بسکتبال پسران دبیرستان اپیک آکادمی چارتر به دو فقره آزار جنسی و یک مورد تلاش برای ارتکاب این جرم متهم شد.

دو دختر هفده ساله سوار خودروی جونز بودند که این مرد ماشین را کنار خیابان نگه داشت و سعی کرد به یکی از آنها تعرض کند اما نفر دوم فرار کرد و ماجرا را برای یکی از دوستان و یکی از معلمانش بازگو کرد و به این ترتیب پای پلیس وسط کشیده شد و ماموران مربی بسکتبال را بازداشت کردند.

بعد از دستگیری جونز، دامنه اتهامات او گسترده‌تر شد. این در حالی‌ است که مرد جوان متاهل است و خودش دو فرزند دارد. پلیس اعلام کرده است جونز هیچ‌گونه سوء‌سابقه‌ای ندارد و تا پیش از این دلیلی وجود نداشت که کسی به وی ظنین شود. او روز حادثه نیز از اعتماد دانش‌آموزانش استفاده کرد و بعد از اغفالشان آنان را به بهانه رساندن به مقصد سوار خودرویش کرد، اما وقتی به محلی خلوت رسید، دست به عملی غیراخلاقی زد.

هر سه معلمی که در سال جاری میلادی به دلیل اتهاماتی مشابه بازداشت شده‌اند بزودی باید در دادگاه از خودشان دفاع کنند.

این در حالی است که رسانه‌ها نیز توجه ویژه‌ای به این پرونده‌ها نشان داده‌اند و آن را پیگیری می‌کنند. منابع: کورت تی‌وی و لس‌آنجلس‌تایمز

4 اسفند 1391