h بسته شدن پراکسی ها و پورت 443 در کشور - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بسته شدن پراکسی ها و پورت 443 در کشور,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بسته شدن پراکسی ها و پورت 443 در کشور,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بسته شدن پراکسی ها و پورت 443 در کشور

بسته شدن پراکسی ها و پورت 443 در کشور

به نوشته ظهور12 : برخی کاربران با ارسال ایمیل از چندجای کشور خبر از بسته شدن پورت 443 که مربوط به پراکسی ها است خبر داده اند .

البته این بار اول نیست و قبلتر هم پورتهای مرتبط که صرفا جهت عبور از فیلترینگ استفاده میشدند نیز بسته شده بودند .هنوز خبر قطعی در اینباره منتشر نشده و سازمان مربوطه ای خبری درباره قطعیت بسته شدن ان ارسال نکرده است.

چندی قبل دبیر شورای علی فضای مجازی در خبری که از خبرآنلاین منتشر کرد چنین عنوان کردند :

در مورد وی پی ان و فیلترشکن ها بگویید :

از آخر این ماه وی پی ان و فیلترشکن های غیر قانونی در کشور جمع می شود. پورت بسته می شود ؟

بله بسته می شود و وی پی ان مجاز، وی پی ان قانونی است. شما نمی توانید از آن بعنوان ابزار دور زدن فیلترینگ استفاده کنید. وی پی ان استفاده از پروتکل های رمز گذاری شده است. وی پی ان در دنیا برای این هست که شما هنگام مبادله اطلاعات و ... از یک نقطه به نقطه دیگر، این اطلاعات رمز گذاری شده تا فردی نتواند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کند. معمولا هم در کارهای مالی، بانکی یا سفارتخانه ها استفاده می شود که سفارتخانه ها از این نوع ارتباطات استفاده می کنند. صحبت شد که خدمات قانونی وی پی ان ابتدا ایجاد شده و راه اندازی شود و بعد ابزارهای دور زدن فیلترینگ بسته شود. این ابرازهای دور زدن فیلترینگ که پورت هایشان بسته شود آنوقت سایتها درخواست خواهند داد تا هاستینگ خود را داخل کشور بیاورند. بعد سایتهای بیرون از ایران مجبور می شوند هاست خود را داخل ایران بیاورند.

4 اسفند 1391