h مهمترین عوامل بیماری های قلبی، سرطان و دیابت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهمترین عوامل بیماری های قلبی، سرطان و دیابت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهمترین عوامل بیماری های قلبی، سرطان و دیابت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهمترین عوامل بیماری های قلبی، سرطان و دیابت

مهمترین عوامل بیماری های قلبی، سرطان و دیابت

مهمترین عوامل بیماری های قلبی، سرطان و دیابت

به نوشته ظهور12 به نقل از فارس : در یک تحقیق بین المللی در مورد شرکت‌هایی با تولیدات ناسالم در عرصه سیاست گذاری‌های سلامت و بهداشت محققان در استرالیا، بریتانیا، برزیل و سایر نقاط به این نتیجه رسیدند که باید قانونگذاری‌های محکم‌تری از خارج بر اینگونه شرکت‌ها اعمال شود.

محققان اعلام کرده‌اند که شرکت‌های بین‌المللی از طریق بازاریابی بیش از حد غذاها و نوشیدنی‌های غنی شده هم اکنون مهمترین عامل اپیدمی جهانی رو به رشد بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و دیابت هستند.

یافته‌های این تحقیق که در مجله لنست منتشر شده نشان می‌دهد که این شرکت‌ها چگونه به دنبال شکل‌دهی قوانین و جلوگیری از قانونگذاری‌های مخالف هستند.

به نوشته رویترز این کار با ایجاد روابط اداری و مالی با کارشناسان بهداشتی، سازمان‌های غیردولتی و سازمان‌های بهداشتی، انحراف یافته‌های علمی، و لابی کردن با سیاستمداران برای مخالفت با اصلاحات بهداشتی رخ می‌دهد.

محققان در این راه به طیفی از مقالات و یافته‌های علمی اشاره می‌کنند که به طور هدفمندی به سود فعالان صنعت تغدیه هستند.

در این گزارش توصیه شده که باید قانونگذاری و سیاست گذاری‌های عمومی با تنگ کردن عرصه بر اینگونه کارخانه‌ها و شرکت‌ها مانع شوند تا این شرکت‌ها بتوانند در سیاستگذاری‌ها و قانونگذاری‌های سلامت نقش داشته باشند.

همچنین اشاره شده که آگاهی عمومی در مورد نقش این شرکتها در صورت دادن چنین اقداماتی باید افزایش یابد.

26 بهمن 1391