h فعالان محیط زیست مقابل کاخ سفید بازداشت شدند + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فعالان محیط زیست مقابل کاخ سفید بازداشت شدند + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فعالان محیط زیست مقابل کاخ سفید بازداشت شدند + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فعالان محیط زیست مقابل کاخ سفید بازداشت شدند + تصاویر

فعالان محیط زیست مقابل کاخ سفید بازداشت شدند + تصاویر

فعالان محیط زیست مقابل کاخ سفید بازداشت شدند + تصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، حدود 50 فعال محیط زیست که چهارشنبه عصر مقابل کاخ سفید تجمع کرده و علیه طرح خط لوله کی‌استون ایکس ال تظاهرات کردند، توسط نیروهای پلیس واشنگتن بازداشت شدند.

تظاهرات کنندگان مخالف پروژه خط لوله‌ای هستند که قرار است از کانادا تا خلیج مکزیک یعنی از شمال تا جنوب ایالات متحده کشیده شود.

گفته می‌شود «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا پیش از این دستور تعلیق این پروژه را تا انجام بررسی‌های بیشتر درباره نگرانی‌های محیط زیستی و سلامتی آن صادر کرده بود اما ماه گذشته «لیزا جکسون» رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا اعلام کرد وی به زودی سمت خود را ترک خواهد کرد؛ تصمیمی که به عقیده برخی از تغییر عقیده قریب الوقوع اوباما در خصوص این پروژه نشأت می‌گیرد.

بر اساس گزارش نشریه نیویورک پست، جکسون به منابعی که نامشان فاش نشده گفته بود که اوباما بهار امسال این پروژه را امضا خواهد کرد با وجود آنکه منتقدان خواستار تجدید نظر در این پروژه شده بودند.

26 بهمن 1391