h چه تعداد دانشجو در ایران وجود دارد ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چه تعداد دانشجو در ایران وجود دارد ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چه تعداد دانشجو در ایران وجود دارد ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چه تعداد دانشجو در ایران وجود دارد ؟

چه تعداد دانشجو در ایران وجود دارد ؟

چه تعداد دانشجو در ایران وجود دارد ؟

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد،‌ رسول ملک‌فر ظهر امروز در نشست روسای دانشگاه‌های خراسان شمالی، شمار دانشجویان پیش از انقلاب را 176 هزار دانشجو عنوان کرد و گفت: اکنون تعداد دانشجویان کشور 27 برابر نسبت به پیش از انقلاب افزایش یافته است.

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در آغاز به کار دولت نهم نیز یک میلیون و 18 هزار دانشجو در کشور تحصیل می‌کردند که هم اکنون این آمار به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

وی سیاست وزارت علوم در گسترش و توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور را برشمرد و گفت: طبق برنامه پنجم توسعه باید 20 درصد کل دانشجویان کشور در زمینه تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل باشند.

مدیرکل حوزه ریاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: 8 هزار دانشجو در سطح دوره‌های تکمیلی در سال 57 در کشور وجود داشت که هم اکنون این رقم با رشد 41 درصدی به بیش از 330 هزار نفر رسیده است.

وی از رشد 10 درصدی تعداد دانشگاه‌ها در سال 90 نسبت به 57 خبر داد و افزود: 2 هزار و 282 باب دانشگاه و مرکز آموزش عالی در کشور وجود دارد که اعضای هیئت علمی این دانشگاه‌ها امسال به 63 هزار و 880 نفر می‌رسد.

ملک‌فر وجود 2 هزار و 708 نفر استاد تمام، 5 هزار و 762 نفر دانشیار و 25 هزار و 137 نفر استاد یار را از دیگر برکات انقلاب اسلامی در بارور کردن سطح علمی دانشگاه‌ها عنوان کرد.

23 بهمن 1391