h خواندنی های خوانده نشده درباره شرکت سامسونگ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خواندنی های خوانده نشده درباره شرکت سامسونگ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خواندنی های خوانده نشده درباره شرکت سامسونگ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خواندنی های خوانده نشده درباره شرکت سامسونگ

خواندنی های خوانده نشده درباره شرکت سامسونگ

خواندنی های خوانده نشده درباره شرکت سامسونگ

در یک سال و نیم اخیر، سامسونگ شرکتی که همه چیز از ماشین ظرفشویی گرفته تا اسمارت فون می سازد – تبدیل به یکی از قدرتمندترین و شناخته شده ترین نام ها در دنیای تکنولوژی شده است.

خیلی از مردم سامسونگ را در کنار شرکت هایی همچون اپل، فیسبوک، مایکروسافت، آمازون، و گوگل به عنوان مهم ترین کمپانی های تکنولوژی در جهان می شناسند.

اما سامسونگ چگونه به این نقطه رسید؟

در پایین نگاهی گذرا داریم به تاریخچه شرکت سامسونگ، که از سال ۱۹۳۸ زمانی که این شرکت ماهی خشک شده به چین صادر می کرد آغاز شد:

- سامسونگ در سال ۱۹۳۸ توسط بیونگ چول لی در شهر تائگو در کره جنوبی تأسیس شد. این شرکت فعالیت خود را به عنوان صادر کننده مواد غذایی آغاز و محصولاتی همچون ماهی خشک شده و آرد به چین صادر می کرد.

- سامسونگ در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ وارد سایر صنایع از جمله خدمات بیمه و تولید پارچه شد.

- سامسونگ الکترونیکز در سال ۱۹۶۹ آغاز به کار کرد. این بخش بیشتر بر روی ساخت تلویزیون متمرکز بود. اولین تلویزیون سیاه و سفید سامسونگ در سال ۱۹۷۰ برای فروش وارد بازار شد.

- سامسونگ در دهه ۱۹۷۰ وارد پنج حیطه فعالیتی جدید، از جمله محصولات پتروشیمی شد. همچنین شروع به ساخت ماشین های لباسشویی، یخچال، و مایکروویو کرد.

- سامسونگ در دهه ۱۹۸۰ تمرکز بیشتری بر روی محصولات الکترونیکی کرد. این شرکت شروع به ساخت تلویزیون های رنگی، کامپیوترهای شخصی و ضبط صوت کرد. در این دهه همچنین شرکت سامسونگ صادرات محصولات خود به آمریکای شمالی را گسترش داد.

- سامسونگ در سال ۱۹۸۹ با BP همکاری کرد تا شرکت مواد شیمیایی Samsung BP را تشکیل دهد. این کمپانی محصولات شیمیایی را در کشور کره می فروشد.

- در اوایل و اواسط دهه ۱۹۹۰، سامسونگ شروع به تولید حافظه و هارد درایو برای استفاده در کامپیوترهای شخصی نمود. این صنعت همچنان بخش بزرگی از تجارت سامسونگ در حال حاضر را تشکیل می دهد.

- بر اساس داستانی قدیمی، یکی از اولین تلفن های همراه سامسونگ که در سال ۱۹۹۵ ساخته شد به درستی کار نمی کرد. وقتی کان هان لی – Kun-Hee Lee رییس سامسونگ متوجه این قضیه شد، از کارخانه ساخت تلفن ها بازدید کرد و ظاهراً کل موجودی گوشی ها را با آتش سوزاند.

- بعد از شکست های آغازین، سامسونگ در اواخر دهه ۱۹۹۰ نگاه جدی تری به تلفن های موبایل انداخت. این شرکت یکی از اولین تلفن ها با قابلیت اتصال به اینترنت را در سال ۱۹۹۹ ساخت. موبایل هم اکنون تبدیل به سودآور ترین صنعت شرکت سامسونگ شده است.

- در اواخر دهه ۱۹۹۰، سامسونگ پیشرفت های بیشتری در صنعت تلویزیون کرد. این شرکت اولین تلویزیون دیجیتال با تولید انبوه در جهان را در سال ۱۹۹۸ تولید و تا سال ۱۹۹۹ خط تولید کاملی از تلویزیون های دیجیتال ایجاد کرد.

- سامسونگ در اوایل دهه ۲۰۰۰ شروع به ساخت تلویزیون های اچ دی کرد. بعداً این شرکت شروع به تولید پخش کننده های بلوری و سینماهای خانگی کرد. امروزه، سامسونگ مجموعه ای از بهترین تلویزیون های اچ دی در جهان را تولید می کند.

- سامسونگ اولین پرچمدار تلفن های اندرویدی خود به نام گلکسی اس را در همایش جهانی موبایل در سال ۲۰۱۰ معرفی کرد. هم اکنون نسل سوم این تلفن هم وارد بازار شده و از بهترین تلفن های هوشمند موجود در بازار به شمار می رود.

- سامسونگ در پاییز ۲۰۱۰ تبلت گلکسی تب را عرضه کرد. این گجت ۷ اینچی اولین تبلت اندرویدی سامسونگ بود.

- سامسونگ در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی در سال ۲۰۱۳ برنامه خود برای آینده تلویزیون ها را به رخ همگان کشید. تلویزیون هوشمند جدید این شرکت اطلاعات برنامه ها را از شرکت کابلی یا ماهواره ای شما دریافت و می تواند برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی دلخواهتان را به شما پیشنهاد کند.

- و بالاخره به زمان کنونی می رسیم. به لطف موفقیت بازاریابی و محصولات فوق العاده، سامسونگ بیشتر از هر شرکت دیگری اسمارت فون می سازد. این شرکت به ساخت تمام انواع محصولات الکترونیکی ادامه می دهد.

23 بهمن 1391