h عاملان آشوب امروز قم مشخص شدند + عكس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عاملان آشوب امروز قم مشخص شدند + عكس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عاملان آشوب امروز قم مشخص شدند + عكس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عاملان آشوب امروز قم مشخص شدند + عكس

عاملان آشوب امروز قم مشخص شدند + عكس

به نوشته ظهور12 به نقل از ایلنا : علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر امروز به عنوان سخنرانی اصلی جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصوم(س) قم، نتوانست سخنرانی خود را به پایان برساند، چرا که عده ای حدود 100 نفر از حامیان محمود احمدی نژاد که برخی از آن ها کفن پوش بودند، بلافاصله پس از آن که علی لاریجانی پشت تریبون قرار گرفت، شروع به سردادن شعارهایی از جمله "لاریجانی، بصیرت، بصیرت"، "خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت" و... کردند، اما لاریجانی بی توجه به این شعارها، سخنرانی خود را ادامه داد.

بعد از حدود دو الی سه دقیقه که سخنرانی لاریجانی همراه با هیاهوی این افراد ادامه داشت، به یک باره پرتاب مهرهای نماز حرم حضرت معصومه(س) به سمت علی لاریجانی و بعد از آن پرتاب کفش و نعلین نیز شروع شد، که بازهم علی لاریجانی به سخنرانی خود ادامه داد و به همین دلیل برخی از مردم قم و روحانیون حوزه علمیه که حامی نماینده شهرشان بودند، در جلوی جایگاه سخنرانی قرار گرفته و دست های خود را روی هوا نگاه داشتند تا مهرهای نمازی که به سمت جایگاه پرتاب می‌شود، به لاریجانی برخورد نکند.

علی لاریجانی یک بار خطاب به افراد شعاردهنده گفت آقایان حالا بنشینید، که این افراد شدت اعتراض خود را بیشتر کرده و رفته رفته از نقاط مختلف شبستان امام خمینی(ره) خود را به نزدیک ترین نقطه سخنرانی رساندند و نرده‌هایی که در صفوف اول و جایگاه چیده شده بود را انداخته و به سمت جایگاه سخنرانی حمله ور شدند که به همین دلیل محافظین رئیس مجلس مجبور شدند، وی را از شبستان امام خمینی(ره) بیرون ببرند.

بلافاصله بعد از این اقدام جمعی از حامیان محمود احمدی‌نژاد که در چهارراه شهدای قم پوسترهایی از محمود احمدی‌نژاد با شعار زنده باد بهار و تو به ما جرأت طوفان دادی را به دست داشتند؛ به دنبال علی لاریجانی شعارهای لاریجانی بصیرت بصیرت و رئیس بی‌ولایت نمی‌خواهیم سر دادند.

در همين حال، یک سایت دولتی با انتشار تصاویری از عده معدودی که در راهپیمایی امروز قم شعارها و پلاکاردهایی متفاوت از مردم حمل می کردند بر ماهیت انحرافی آشوب امروز در سخنرانی لاریجانی صحه گذاشت . این سایت راهپیمایی قم را به دلیل حواشی خاصی که داشت متفاوت تر از سالهای پیش معرفی کرد!

صحت این خبر برعهده خبرگزاری ایلنا میباشد.

23 بهمن 1391