h آمریکا مانع از رسیدگی به پرونده آل خلیفه در دادگاه بین المللی است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آمریکا مانع از رسیدگی به پرونده آل خلیفه در دادگاه بین المللی است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آمریکا مانع از رسیدگی به پرونده آل خلیفه در دادگاه بین المللی است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آمریکا مانع از رسیدگی به پرونده آل خلیفه در دادگاه بین المللی است

آمریکا مانع از رسیدگی به پرونده آل خلیفه در دادگاه بین المللی است

آل خلیفه خود را برای برگزاری مذاکرات توافق ملی با جریان های سیاسی برای روز فردا آماده می کند که مخالفان این کشور از جدیت و صداقت دولت بحرین برای گفت وگو تشکیک دارند.
رئیس جمهور سوریه در امور خاورمیانه دیدار کرده و در خصوص آخرین تحولات بحرین بحث و تبادل نظر کردند. آنها ضمن ابراز امیدواری از نقش فعالانه روسیه در تحولات بحرین، تاکید کردند که آمریکا مانع از آن می شود که مساله بحرین به دادگاه بین‌المللی ارجاع داده شود. هیئت مخالفان بحرینی همچنین اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس را به ایفای نقش منفی در خصوص تحولات بحرین متهم کردند. آنها در این دیدار طرح پادشاه کشورشان برای انجام مذاکرات با هدف پایان دادن به تنش های سیاسی را تایید و تاکید کردند که برای آماده مذاکره هستند مشروط بر اینکه با دستور کار و زمان مذاکرات به توافق دست یابند. مخالفان بحرینی در ادامه تاکید کردند که رژیم حاکم بر این کشور به طرز وحشیانه با تظاهرکنندگان برخورد می‌ کنند و عربستان
مخالفان بحرینی در ادامه تاکید کردند که رژیم حاکم بر این کشور به طرز وحشیانه با تظاهرکنندگان برخورد می‌ کنند و عربستان در امور داخلی بحرین مداخله می ‌کند و در مقابل ایران هیچ گونه دخالتی در امور داخلی بحرین نمی کند.
در امور داخلی بحرین مداخله می ‌کند و در مقابل ایران هیچ گونه دخالتی در امور داخلی بحرین نمی کند. هیئت مخالفان بحرین افزودند، شهروندان معترض بحرینی از استبداد و سرکوب رژیم رنج می‌ برند چرا که خواهان آزادی و دموکراسی در کشورشان هستند. تعداد زیادی از آنها در زندان ‌های بحرین به سر می ‌برند چرا که شیعه هستند و نظام حاکم بر بحرین در صدد تغییر ساختار جمعیتی این کشور است. بحرین از دو سال گذشته تاکنون شاهد سرکوب اعتراض های مردمی این کشور از طرف رژیم آل خلیفه است و این رژیم با پشتیبانی و حمایت های امریکا و انگلیس و عربستان سعودی از بحرین، به سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز منادیان آزادی در این کشور ادامه می دهد. کشورهای غربی بویژه آمریکا در حالی در قبال اقدامات وحشیانه دولت بحرین سکوت کرده اند که مساله نقض حقوق بشر برای این کشورها صرفا در مواردی که آنها خواهان اعمال فشار بر مخالفان خود هستند، در کانون توجه قرار می ‌گیرد.
22 بهمن 1391