h افزایش قیمت روغن موتور تا مرز 50 درصد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افزایش قیمت روغن موتور تا مرز 50 درصد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, افزایش قیمت روغن موتور تا مرز 50 درصد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, افزایش قیمت روغن موتور تا مرز 50 درصد

افزایش قیمت روغن موتور تا مرز 50 درصد

بر خلاف آنکه رییس اتحادیه لاستیک، روغن و فیلتر تهران افزایش ۵۰ درصدی قیمت روغن موتور را شایعه می داند اما آنچه که در بازار تعویض روغن خودروها رخ داده موکد این است که این افزایش قیمت بیشتر از آنکه شایعه باشد یک حقیقت تلخ است.

چندی پیش عباس سماواتی بحث افزایش ۵۰ درصدی قیمت روغن موتور را شایعه‌ای بیش ندانست و گفت: تنها در چند وقت آینده ۱۰ تا ۱۳ درصد افزایش قیمت روغن موتور خواهیم داشت. تمام افزایش قیمت‌ها نیز زیر نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان است و تا زمانی که به تایید این سازمان نرسد، قانونی و اجرایی نیست.

به گزارش پرشین خودرو، اما آنچه که عملا در بازار این کالا رخ داده نه تنها گرانی افسارگسیخته روغن موتور را تایید می کند بلکه نشان می دهد که افزایش قیمت های صورت گرفته به ۱۰۰ درصد نزدیک تر است تا ۵۰ درصد!

به گفته بسیاری از فعالان بازار روغن موتور، به دلیل ونوسانات نرخ ارز و نفت طی دو سه ماه اخیر قیمت انواع روغن موتور در بازار بیش از دو برابر شده که این امر نارضایتی بسیاری از مشتریان را در پی داشته است.

امیری یکی از مغازه داران تعویض روغن خودروها در این باره گفت: گرانی روغن موتور طی دو سه ماه اخیر بسیار محسوس بوده به طوری که قیمت روغن موتور ۳۰ هزار تومانی به ۶۰ هزار تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این افزایش قیمت توسط کارخانه های سازنده و واردکنندگان روغن موتور اعمال شده است، ادامه داد: در مقطعی کارخانه ها و واردکنندگان عرضه روغن موتور را به بازار محدود کردند که از همان زمان شایعه احتمال افزایش قیمت ها در بازار پیچید.

به گفته وی، پس از مدتی روند عرضه این محصول به بازار مجددا از سر گرفته شد ولی این بار با قیمت های جدید و ۲ برابر شده. بر اساس اطلاعات به دست آمده از بازار، در حال حاضر هزینه تعویض روغن و فیلتر برای پراید حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان است. این مبلغ برای خودرو ۲۰۶ به ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان می رسد. همچنین هزینه تعویض روغن برای خودرو X۳۳ حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان آب می خورد. این مبلغ برای ماکسیما به حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان می رسد.

اما دارندگان خودروهای لوکس باید برای تعویض روغن ماشینهایشان مبالغ بیشتری بپردازند. به عنوان مثال کسی که بی.ام.و سوار می شود برای یک تعویض روغن باید حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه کند که این مبلغ برای خودروهایی مثل لامبورگینی و ... به بیش از یک میلیون تومان می رسد!

22 بهمن 1391