h خاطره ای از آیت‌الله مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خاطره ای از آیت‌الله مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خاطره ای از آیت‌الله مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خاطره ای از آیت‌الله مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی

خاطره ای از آیت‌الله مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی

به نوشته ظهور12 به نقل از فارس : آیت‌الله مهدوی کنی از جمله زندانیان سیاسی قبل از انقلاب است که سالهای جوانی‌اش را در راه مبارزه علیه رژیم طاغوت سپری کرد. ایشان با افراد مختلفی از جمله هاشمی رفسنجانی و آقای لاهوتی در زندان مدتی را سپری کرد.

یکی از خاطرات آیت‌الله مهدوی کنی به ماجرای زندانی شدنش با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برمی‌گردد. سال ۱۳۵۳ وی به همراه آیت‌الله طالقانی، هاشمی، لاهوتی به جرم کمک مالی به مجاهدین دستگیر و متحمل شکنجه‌های زیادی شدند.

آیت‌الله مهدوی کنی در قسمتی از خاطرات آن روزهای دستگیری درباره‌ی صدای قرائت قرآن هاشمی رفسنجانی می‌گوید: صبح‌ها وقتی آقای هاشمی نماز می‌خواندند- مقید بودند که هر روز قرآن بخوانند- نمی‌گویم صدای آقای هاشمی خیلی بد بود ولی هیچ خوب نبود. آقای لاهوتی خیلی شوخی می‌کرد. می‌گفت: آقای هاشمی با صوت بخوان من دارم کیف می‌کنم. آقای هاشمی هم مقید بود که قرآن را با صوت بخواند واقعا هم که صدایش خوب نبود.

21 بهمن 1391