h علی لاریجانی : با برادرم رابطه چندانی ندارم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علی لاریجانی : با برادرم رابطه چندانی ندارم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علی لاریجانی : با برادرم رابطه چندانی ندارم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علی لاریجانی : با برادرم رابطه چندانی ندارم !

علی لاریجانی : با برادرم رابطه چندانی ندارم !

رییس مجلس در ادامه‌ اظهارات خود با بیان این‌که با فاضل لاریجانی ارتباط چندانی ندارد، از فرهنگی خواست که مشروح گفت‌وگوی خود با فاضل لاریجانی در مورد موارد ادعای احمدی‌نژاد را به مجلس گزارش دهد و بعد از اظهارات فرهنگی، خطاب به جهانگیرزاده گفت: آقای جهانگیرزاده، آقای مرتضوی چند بار درخواست ملاقات با من را مطرح کرده است؟

به گزارش ایسنا، جهانگیرزاده در پاسخ گفت: آقای مرتضوی حضوری و دو بار هم به صورت تلفنی وقت برای دیدار با آقای لاریجانی خواستند اما آقای لاریجانی تاکید داشتند که در این مساله باید قانون رعایت شود. بنابراین ملاقات را نپذیرفتند. من حتی شماره دفتر آقای لاریجانی را هم به ایشان دادم تا موضوع را با دفتر ایشان پی‌گیری کنند.

لاریجانی در ادامه‌ی اظهارات جهانگیرزاده گفت: آقای مرتضوی به دنبال این بوده است که برای پرونده‌ خودش با آیت‌الله لاریجانی در قوه قضاییه دیدار کند و برای مساله‌ استیضاح با من دیدار کند. اما من این را قبول نکردم و تاکید کردم که در این مورد قانون وجود دارد و قانون باید رعایت شود.

وی هم‌چنین خطاب به احمدی‌نژاد گفت: اصلا گیرم که یکی از بستگان من اشتباهی کرده باشد، این مساله چه ربطی به من و مساله‌ استیضاح دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه‌ خودش با داوود احمدی‌نژاد گفت: من هم با آقای داوود احمدی‌نژاد جلساتی داشته‌ام که در این جلسات ایشان از ارتباط با منافقان، فساد مالی، ارتباط با خارج و مسائلی از این دست صحبت کرده‌اند، آیا خوب است که من هم فیلمی از این جلسه بگیرم و در چنین مواردی آن را پخش کنم؟

لاریجانی خطاب به احمدی‌نژاد ادامه داد: اگر کسی خلافی انجام داده است پرونده‌ای درست کنید و شکایتی مطرح کنید. مگر کسی حساس می‌شود؟ چطور تا امروز این مسائل را مطرح نکردید؟ اگر زد و بندی بوده است چرا به هیچ‌کس نگفتید؟

وی افزود: اطرافیان شما پرونده‌هایی دارند که شما اجازه نمی‌دهید پرونده‌ آن‌ها دنبال شود اما ما می‌گوییم که اگر پرونده‌ای هست و موردی وجود دارد رسیدگی شود. تفاوت ما در این‌جاست.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رعایت عدالت گفت استیضاح نه ربطی به رییس مجلس دارد، نه چیزهای دیگر. چرا مباحثی مانند این را در چنین جلسه‌ای مطرح کرده‌اید؟ البته طرح این مباحث از یک نظر خوب است. خوب شد که این همه «بگم، بگم»هایی که شما مطرح کرده‌اید یک بار گفته شد تا مردم بدانند که شما به دنبال طرح چه مباحثی هستید.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: این همه شعار عدالتی که در لفظ دادید باید در عمل هم محقق شود.

احمدی‌نژاد در پاسخ به لاریجانی خواست تا دوباره در پشت تریبون مجلس حاضر شده و اظهاراتی را مطرح کند که رییس مجلس به وی اجازه نداد.

15 بهمن 1391