h توضیحات شجونی درباره اظهارات اخیر عسگراولادی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توضیحات شجونی درباره اظهارات اخیر عسگراولادی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توضیحات شجونی درباره اظهارات اخیر عسگراولادی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توضیحات شجونی درباره اظهارات اخیر عسگراولادی

توضیحات شجونی درباره اظهارات اخیر عسگراولادی

توضیحات شجونی درباره اظهارات اخیر عسگراولادی

اظهارت اخیر حبیب الله عسگراولادی شرایط خاصی را در فضای اصولگرایی و مخصوصا موتلفه به وجود آورده است. اظهاراتی که پدر معنوی موتلفه درباره موسوی و کروبی اظهار کرده است، موجی از نارضایتی‌ها در میان جناح اصولگرا را موجب شده و هر کس به نوعی به این چهره برجسته جریان راست معترض است.

اما جعفر شجونی عضو مشترک موتلفه و جامعه روحانیت مبارز در این باره می گوید:«آقای عسگراولادی دنبال این رفته تا بتواند آن‌ها را راضی به توبه کند. به همین دلیل اظهارات اخیر را مطرح کرده است تا شاید فتح بابی شود.» گفت و گوی کوتاه عصرایران با شجونی را بخوانید:

*ظاهرا اصولگرایان از دست آقای عسگراولادی ناراحت هستند؟

ایشان یکی از بزرگان اصولگرایی و همچنین دلسوز نظام هستند، با توجه به شرایط پیش آمده حالا آقای عسگراولادی دنبال این رفته تا بتواند آن‌ها را راضی به توبه کند.به همین دلیل اظهارات اخیر را مطرح کرده است تا شاید فتح بابی شود. طبیعی است که ایشان برای رفع فتنه چنین کارهایی را انجام بدهد.

*برای رفع فتنه؟

بله. نکند شما به فتنه گریزی آقای عسگراولادی شک دارید که از حرف من تعجب می‌کنید! ایشان به عنوان یکی از ریش سفیدان اصولگرایی هدف مشخصی به نام آرامش کشور دارد که برای تحقق آن هر کاری که لازم باشد، انجام خواهد داد.

* پس چرا با هجمه‌ای از انتقاد و اعتراض اوصلگرایان مواجه شده است؟

چه اعتراضی؟ اینکه اشخاص نظر خود را درباره اظهارات کسی بگویند باید گفت اعتراض؟

*حتی خبر رسید که موتلفه در فکر جدا سازی ایشان است.

موتلفه تا به حال سکوت کرده است و به همین دلیل این حرفهایی که شما می‌زنید را من به حساب این می‌گذارم که دنبال حاشیه سازی برای موتلفه‌ای‌ها و آقای عسگراولادی هستید.

*اینکه اصولگرایان به اظهارات عسگراولادی در خصوص موسوی و کروبی اعتراض دارند، چه ارتباطی به حاشیه سازی دارد؟

حالا که نظام موسوی و کروبی را آزاد کرده است، این حرف‌ها بی‌مورد است. آن‌ها خیلی وقت است که آزاد شده‌اند و به هر جا که دوست دارند، می‌روند و رفت و آمد طبیعی خود را دارند و به طور دائم با خانواده‌هایشان دیدار می‌کنند و نظام چون نگران امنیتشان است، از آن‌ها به خوبی مراقبت می‌کند تا از هجوم مردمی که از دستشان عصبانی هستند در امان بمانند.

البته به نظر من رفتار با آن‌ها اشتباه بود و باید از اول محاکمه می‌شدند تا قانون جوابشان را بدهد. البته حکومت مصلحت دانسته آن‌ها را محاکمه نکند و در شرایط فعلی بمانند. البته باید گفت که تقصیر از خودشان است که بیانیه می‌دادند و سعی می‌کردند مردم را علیه نظام بشورانند.

*شما در حالی از آزادی ابن دو چهره می گویید که سخنگوی قوه قضاییه در آخرین نشست خود با خبرنگاران از تداوم حصر خبر داده بود.

ببینید! شما باید شرایط را درنظر بگیرید و بعد از آن اظهارنظر کنید. اینکه موسوی و کروبی محدودیت هایی دارند و از شرایط عادی محروم هستند. اما باید در نظر بگیرید که نظام به فکر آنها و امنیت شان است. مردم از دست موسوی و کروبی عصبانی هستند و احتمال هر اتفاقی وجود دارد. این مساله اصلا چقدر اهمیت دارد که این همه درباره اش حرف می زنید؟

*اهمیت دارد که موضع آقای عسگراولادی درباره آنها به چالشی در درون اصولگرایی تبدیل شده است.

اصولگرایان هیچ اختلافی با عسگراولای ندارند و فقط درباره حرفهایی که در مورد موسوی و کروبی زده است، اظهاراتی را مطرح کرده اند. مهم این است که ما احترام ایشان را داریم و می دانیم که او هم دنبال این است که موسوی و کروبی متوجه خطایشان شوند.

*بگذریم؛ راست است که جوانان موتلفه خواستار جدایی عسگراولادی هستند و پا به سن گذشته‌ها ترجیح شان سکوت است؟

ما سکوت کردیم و منتظر این هستیم تا بتواند آقای عسگراولادی برنامه‌هایش را پیگیری کند.

*چه برنامه‌هایی؟

خودش اینطور گفته است یکسال زمان می‌خواهد تا کاری کند که همه از شرّ سران فتنه خلاص شوند. به همین دلیل سعی داریم تا با او مماشات کنیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

*البته آقای ترقی احتمال جدایی عسگراولادی از موتلفه را بعید ندانسته بود.

شما چرا اصرار دارید که موتلفه را به جان چهره معتبری چون عسگراولادی بیاندازید.

*من نقل قول کردم آقای شجونی!خودشان این طور حرف می زنند.

ببینید! مسالی مطرح می‌شود و هر کس به هر حال نظری دارد. مهم این است که موسوی و کروبی سران فتنه هستند و مقصر اصلی اتفاقات سال ۸۸ هستند.

*البته آقای عسگر اولادی آمریکا و اسراییل را سران فتنه خوانده بودند.

اگر بخواهیم با مطرح کردن آمریکا بگوییم که آن‌ها هیچ تقصیری ندارند، پس باید بگوییم که صدام هم در جنگ با ایران هیچ نقشی نداشت، چون همه دنیا می‌دانند که عراق با تحریک آمریکا و همپیمانان غربی‌اش تهاجم به جمهوری اسلامی را شروع کرد.

7 بهمن 1391