h سفیر فنلاند استقلالی است/مدیریت شهری تهران مرا شوکه کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سفیر فنلاند استقلالی است/مدیریت شهری تهران مرا شوکه کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سفیر فنلاند استقلالی است/مدیریت شهری تهران مرا شوکه کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سفیر فنلاند استقلالی است/مدیریت شهری تهران مرا شوکه کرد

سفیر فنلاند استقلالی است/مدیریت شهری تهران مرا شوکه کرد

سفیر فنلاند استقلالی است/مدیریت شهری تهران مرا شوکه کرد

«هانری کمراینن» سفیر فنلاند در ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به نحوه اداره کلان‌شهر تهران گفت: می‌دانم تهران یک کلان‌شهر بزرگ با 14-15 میلیون نفر جمعیت است.

حیرت انگیزترین موضوع برای من این بود که چطور چنین کلان‌شهری به خوبی مدیریت می‌شود. سیستم حمل‌ونقل تهران کارآمد و بسیار خوب است؛ اگر چه بسیاری به آن انتقاد دارند، شهرداری کارهای زیادی انجام داده تا سیستم‌های شهری را به روز نگهدارد. سیستم‌هایی که تمیز و کارآمد است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه شنا را به عنوان ورزش مورد علاقه خود خواند و اظهار داشت: در فنلاند معمولاً شنا می‌کردم، اگر چه هوا آنجا بسیار سرد است، اما استخرهای مجهزی دارد. به دوچرخه سواری هم علاقه دارم. سرگرمی‌ام در ایران کوهنوردی است. به اسکی نیز علاقه دارم اما هنوز به پیست دیزین نرفته‌ام.

سفیر فنلاند همچنین به برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی ایران اشاره کرد و افزود: خبر ساعت 21 را نگاه می‌کنم که بسیار مفید است. به فوتبال هم علاقه دارم. بازی استقلال و پرسپولیس را نگاه می‌کنم و به نظرم استقلال بهتر بازی می‌کند.

4 بهمن 1391