h خطرناک ترین کشور برای زنان کجاست ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خطرناک ترین کشور برای زنان کجاست ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خطرناک ترین کشور برای زنان کجاست ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خطرناک ترین کشور برای زنان کجاست ؟

خطرناک ترین کشور برای زنان کجاست ؟

خطرناک ترین کشور برای زنان کجاست ؟

به نوشته ظهور12 به نقل از عصرامروز، در برخی کشور ها زنان با سخت ترین شرایط زندگی سدت و چنجه نرم می کنند و با مشکلات زیادی رو به رو می شوند و همچنین حق و حقوق آنها نیز پایمال می شود. طبق بررسی یکی از سایت های غربی که با اسناد و مدارک به این نتیجه رسیده است بدترین کشور برای زنان " جمهوری دموکراتیک کنگو " است.

یکی از بیشترین آمار های تجاوز در کشور کنگو اتفاق می افتد. کنگو کشوری است در مرکز آفریقا، پایتخت آن کینشازا است، جمهوری دموکراتیک کنگو دوّمین کشور بزرگ در آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ جهان به‌شمار می‌آید. جنگ دوم کنگو که از سال ۱۹۹۸ شروع شد تقریبا این کشور را ویران کرد که در پی این جنگ ها نا امنی نیز در این کشور پهناور گسترش یافت.

در شرق کنگو شیوع تجاوز به عنف و دیگر خشونت‌های جنسی از همه جهان وخیم‌تر است. در یک دورهٔ ۱۲ ماهه در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ در این کشور به ۴۰۰ هزار زن که بین ۱۵ تا ۴۹ سال سن داشتند، تجاوز شده است.

طبق یک گزارش در سال ۲۰۰۹ بیش تر از ۸۰۰۰ زن در این کشور مورد تجاوز قرار گرفتند، در پی تحقیقات شخصی به نام Jimmie Briggs اعلام شد که زنان این کشور با بیماری های روانی ناشی از استرس زیاد دست و پنجه نرم می کنند.

علاوه بر این به زنان در این کشور اجازه ی ورود به مسائل سیاسی را نمی دهند و آنها را در دوران نوجوانی به زور به ازدواج در می آورند. در این کشور آفریقایی برای زنان احترامی قائل نیستند و همین دلایل این کشور را به بدترین محل زندگی برای زنان تبدیل کرده است

4 بهمن 1391