h مهارم تورم برای مردم مهم تر است یا افزایش یارانه نقدی ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهارم تورم برای مردم مهم تر است یا افزایش یارانه نقدی ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهارم تورم برای مردم مهم تر است یا افزایش یارانه نقدی ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهارم تورم برای مردم مهم تر است یا افزایش یارانه نقدی ؟

مهارم تورم برای مردم مهم تر است یا افزایش یارانه نقدی ؟

مهارم تورم برای مردم مهم تر است یا افزایش یارانه نقدی ؟

به نوشته ظهور12 به نقل از به نقل از مهر، برنامه "پایش" از ابتدای امر به دلیل طرح مسایل چالشی و ارتباط بی‌واسطه با مردم درباره مسایل اقتصادی، حرکتی بر لبه تیز تیغ داشت و حتی شنیده می‌شد که دولت چندان هم با روی آنتن رفتن آن موافق نیست.

حتی سیدامیر سیاح تهیه‌کننده برنامه نیز در گفتگویی با یک خبرگزاری صریحا به این موضوع اشاره کرد و از فشارهای مسئولان دولتی برای تحریم و تعطیلی برنامه خبر داد؛ چرا که طبق گفته او نمی‌خواهند سوءمدیریت‌هایشان به مردم گفته شود.

شاید همین موضوعات بود که بر جذابیت برنامه افزود و "پایش" امروز یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیما به حساب می‌آید. به همین دلیل هفته گذشته این برنامه با موضوع فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها روی آنتن نرفت تا پیش از سخنان رئیس جمهور در مجلس فضای ملتهبی به وجود نیاید. این برنامه قرار بود در برنامه هفته گذشته با طرح سوال "‫آیا با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه در آینده نزدیک موافقید؟ 1.بلی 2. خیر‬" مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها را به رفراندوم بگذارد.

در هفته گذشته، مردم حتی پس از ساعت پخش برنامه‌ای که روی آنتن نرفت به شرکت در نظرسنجی برنامه ادامه داده و قریب به اتفاق آنها "خیر" را برگزیده بودند. اما فشارهای خارج از سازمان باعث شد نه تنها نظرسنجی قسمت پخش‌نشده برنامه انعکاس پیدا نکند، بلکه سوال آن نیز در قسمت بعدی تغییر کرده و سوال نظرسنجی اینگونه طرح شود: "به نظر شما امروز کدام سیاست باید اولویت اقتصادی کشور باشد؛ افزایش یارانه‌های نقدی یا مهار تورم".

مردم به این سوال نیز پاسخی مشابه دادند و از میان یک میلیون و 300 هزار نفر شرکت کننده، 85 درصد آنها مهار تورم را بر افزایش یارانه نقدی ترجیح دادند.

ناگفته نماند برنامه گذشته "پایش" دارای گزارش‌ها و مصاحبه‌های مردمی درباره موضوع این قسمت بود که این بخش نیز به دلیل فشار از سوی برخی مراجع مجالی برای پخش نیافت.

3 بهمن 1391