h درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش

درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش

درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش

به نوشته ظهور12 به نقل از روزنامه تهران امروز : حضور سرپرست فدراسيون كشتي در يك برنامه زنده تلويزيوني به جنجال و درگيري لفظي كشيده شد. حجت‌الله خطيب كه عملکردش طی ماه‌های اخیر مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان قرار گرفته بود، پس از المپيك در هيچ برنامه زنده‌اي حاضر نشد تا روز به روز بر ابهامات موجود در كشتي كشور افزوده شود. او سرانجام در نخستين روز هفته جاري به دعوت برنامه «روح پهلواني» پاسخ مثبت داد و به شبكه ورزش رفت اما در پایان به شدت با يكي از كارشناسان برنامه و حتي عوامل پشت صحنه درگير شد.

سایت رسمی فدراسیون کشتی صبح روز شنبه اعلام کرد حجت‌الله خطیب عصر همان روز مهمان برنامه زنده تلویزیونی روح پهلوانی شبکه ورزش است تا به برخی سوالات و ابهامات موجود پاسخ دهد. خطیب به وعده‌اش عمل کرد و با حضور در این برنامه روبه‌روی صدرالدین کاظمی و محمدرضا منصوریان از کارشناسان باتجربه کشتی نشست. گويا سرپرست فدراسیون کشتی از کارشناسان این برنامه انتظار سوالات كليشه‌ای و خنثی را داشت، چراکه وقتي با سوالات چالشي آنها مواجه شد با حالتی تند و عصبانی در چند مورد به منصوریان توهین و تاکید کرد او را به عنوان کارشناس کشتی قبول ندارد.

خطیب که تاکید داشت منصوریان صلاحیت صحبت کردن در مورد کشتی را ندارد به سوالات صدرالدین کاظمی- مجري برنامه- هم نتوانست پاسخ روشنی بدهد و برنامه را به سمتی برد که کاظمی مجبور شد حضور خطيب در این برنامه را نیمه کاره اعلام کند. اين در حالي بود كه طي روزهاي اخير ابهاماتي در خصوص حساب و كتاب‌هاي مالي فدراسيون كشتي مطرح شده بود و حتي وزير ورزش هم با اعلام اينكه بيش از هر فدراسيون ديگري به فدراسيون كشتي پول پرداخت شده است، از وضعيت مالي حاكم بر اين فدراسيون ابراز تعجب كرد.

محمدرضا منصوریان بعد از اتفاقات اين برنامه با اظهار تاسف از رفتار نامناسب خطیب به خبرگزاري مهر مي‌گويد: «30 سال به عنوان کارشناس ورزشی در مطبوعات و رسانه ملی حضور داشتم و این برای اولین بار بود که ديدم یک مدیر ورزشی چنین رفتار توهین آمیزی را در یک برنامه تلویزیونی به نمايش مي‌گذارد. همانطور که در برنامه زنده هم اشاره كردم ايشان برای حضور در کشتی ایران مناسب نیست و حاضرم این ادعا را با توجه به حضور یکساله خطیب در فدراسیون با سند و مدرک اثبات کنم. مهلت قانونی سرپرستی او مدت‌هاست که به پایان رسیده و خطیب به لحاظ قانوني نمی‌تواند هیچ نامه، حکم یا مصوبه ای را به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی امضا کند.» سرپرست فدراسيون كشتي در شرایطی کنترل خود را از دست داد که با سوالاتی از جمله تعویق برگزاری مجمع، بدهي‌های میلیاردی، اختلاف حساب با دريافتي‌های وزارت ورزش، کناره گیری محمد بنا و عدم پایبندی به وعده های بعد از المپیک و بسیاری دیگر از معضلات اخیر فدراسیون کشتی روبه‌رو شده بود. او که پاسخ قانع‌كننده‌‌ای برای کارشناسان این برنامه نداشت در نهايت برنامه را نیمه کاره رها کرد و به پشت صحنه رفت. حرکات دور از انتظار حجت‌الله خطيب تنها در مقابل دوربين‌هاي پخش زنده ختم نشد و به گفته حاضران در استوديو او بعد از قهر و ترک محل تصویربرداری در پشت صحنه هم با الفاظی دور از شأن يك مقام مسئول به عوامل و افراد تهیه کننده این برنامه تلويزيوني بی‌احترامی کرد. صدرالدين كاظمي، مجري اين برنامه كه سابقه‌اي طولاني در كارشناسي ورزش كشتي دارد هنوز از شوك اتفاقاتي كه در برنامه‌اش رخ داد، خارج نشده است: «متاسفانه آستانه تحمل آقاي خطيب کم بود و در نهایت ما نتوانستیم پاسخ قانع‌كننده‌‌ای از ایشان بگیریم. من به عنوان یکی از اهالی کشتی از محمدرضا منصوریان عذرخواهی می‌کنم و متاسفم که سرپرست موقت فدراسیون کشتی در یک برنامه زنده تلویزیونی چنین برخوردی با او انجام داد.»

سعید اصغری تهیه کننده برنامه «روح پهلواني» با تایید توهين‌هايي كه از سوي خطيب به عوامل پشت صحنه انجام شده از پيگيري اين موضوع با ارسال نامه‌اي براي رئيس سازمان صدا و سيما خبر مي‌دهد: «به هیچ عنوان از سرپرست یک فدراسیون ورزشی که نام ورزش پهلوانی و روحیه جوانمردی را یدک می کشد انتظار چنین برخوردی را نداشتیم. او در رسانه ملی مستقیما به همه توهین کرد و حتی پشت صحنه هم با الفاظی ناشایست و دور از انتظار ما را مورد انتقاد و توهین قرار داد. اتفاقات این برنامه و مسائل رخ داده در پشت صحنه را در نامه ای خدمت آقای ضرغامی، رئیس سازمان صداوسیما ارسال خواهیم کرد و تا رسیدن به نتیجه نهایی این موضوع را پیگیری می کنیم. آقاي خطیب نه تنها در این برنامه به محمدرضا منصوریان از کارشناسان قدیمی و شناخته شده کشتی توهین کرد بلکه در پشت صحنه نیز بارها همه را با الفاظی ناشایست و دور از انتظار مورد توهین قرار داد و باعث ناراحتی و تعجب عوامل برنامه شد. رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران جای این قبیل حرکات و رفتارهای دور از منطق نیست و ما با جدیت پیگیر این مسئله خواهیم بود.» گفته مي‌شود خطيب آخرين روزهاي حضورش در فدراسيون كشتي را سپري مي‌كند و به همين دليل ملاحظات لازم براي بقا پشت ميز رياست را كنار گذاشته است.

2 بهمن 1391