h پژو 206 و 207 ارزان تر خواهد شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پژو 206 و 207 ارزان تر خواهد شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پژو 206 و 207 ارزان تر خواهد شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پژو 206 و 207 ارزان تر خواهد شد

پژو 206 و 207 ارزان تر خواهد شد

پژو 206 و 207 ارزان تر خواهد شد

احمد نعمت بخش با اشاره به اینکه به دنبال تصمیم اخیر رئیس جمهور در قیمت گذاری خودروها براساس نرخ ارز مبادله‌ای مسئولان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید قیمت های جدید را اعلام نمایند، اظهارداشت: به نظر بنده با این تصمیم خودروی ۲۰۶ و ۲۰۷ ارزان تر از بازار آزاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای ارز مبادله‌ای قیمت خودروهای تولید داخل را افزایش خواهد داد، افزود: البته این امر باعث می‌شود تا شکاف قابل تأمل قیمت‌ها در بازار آزاد و کارخانه کاهش پیدا کرده و تا حدودی اقدامات دلالان و واسطه‌گران در افزایش قیمت‌ها کم شود.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ضمن تأکید براینکه تغییرات قیمت خودرو بر مبنای ارز مبادله‌ای مختلف نسبت به ارزبری آنها است، گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان باید قیمت ها را اعلام کند.

به گفته وی، در میان تمام خودروها پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ که به واسطه بازار آزاد با افزایش قیمت زیادی روبه رو بود با تصمیم مذکور کاهش قیمت را تجربه خواهد کرد.

نعمت بخش اضافه کرد: با مسئولان مربوطه درحال رایزنی برای دریافت مواد اولیه با ارز مبادله‌ای هستیم که هنوز به نتیجه قطعی دست پیدا نکرده ایم. البته تصمیم قیمت گذاری خودرو براساس ارز مبادله ای بسیار مطلوب است و از ضرر و زیان خودروسازان جلوگیری خواهد کرد.

29 دی 1391