h استقبال چینی ها از حکم مقام معظم رهبری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

استقبال چینی ها از حکم مقام معظم رهبری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,استقبال چینی ها از حکم مقام معظم رهبری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,استقبال چینی ها از حکم مقام معظم رهبری

استقبال چینی ها از حکم مقام معظم رهبری

وی تاکید کرد: چین به این مساله که ایران قصد دارد فتوا رهبر عالی این کشور را به یک سند بین المللی تبدیل کند، بسیار اهمیت می دهد.

مهمانپرست با اشاره به پیشنهاد وزیر امور خارجه درباره ثبت فتوای رهبری در مورد سلاح های هسته ای به عنوان سند بین المللی، گفت: وقتی بالاترین مقام کشور نقطه نظرات خود را به عنوان فتوا اعلام می کنند به همه ما واجب است که به آن عمل کنیم.

وی افزود: برخی مسئولان کشورهای غربی اعلام کرده اند که از این فتوا استقبال می کنیم ولی جنبه مذهبی دارد و نمی تواند برای دولت الزامی داشته باشد که این امر نشان دهنده عدم شناخت آنها از اسلام است، و ما آمادگی داریم این فتوا به عنوان یک سند بین المللی به ثبت برسد و بهانه از کشورهایی که سعی می کنند نقطه نظرات خود را به ما تحمیل کنند گرفته شود.

همزمان خبرگزاری شین هوا نیز روز پنجشنبه گزارش داد که تهران و نمایندگان آژانس در حال گفت و گوهای سازنده ای هستند و قرار است مذاکراتی که از دیروز آغاز شده امروز نیز در تهران ادامه یابد تا طرفین به یک توافق جامع دست یابند.

چین بار دیگر مخالفت خود را نیز با تحریم های یکجانبه غرب علیه ایران اعلام کرده است. چین از حقوق هسته ای ایران دفاع می کند و همواره تاکید کرده است که تهران حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را دارد.

29 دی 1391