h آدولف هیتلر در این اتاق خودکشی کرد + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آدولف هیتلر در این اتاق خودکشی کرد + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آدولف هیتلر در این اتاق خودکشی کرد + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آدولف هیتلر در این اتاق خودکشی کرد + عکس

آدولف هیتلر در این اتاق خودکشی کرد + عکس

آدولف هیتلر در این اتاق خودکشی کرد + عکس

به نوشته ظهور12 : برای مرگ ادولف هیتلر داستان های زیاد نوشته شده است اما این روایت معروف ترین آن است : گفته می‌شود آدولف هیتلر رهبر رایش سوم در شامگاه ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ به زندگی خود پایان داد. هیتلر در زمان مرگ تنها ۵۶ سال داشت. هیتلر ۳۶ ساعت قبل از مرگش با معشوقه خود، اوا براون که از زمان شروع فعالیت در حزب نازی با او در یک عکاسی که مشتری آنجا بود آشنا شده بود پیمان زناشویی بست و با اینکه خبر نفوذ نیروهای متفقین تائید شده بود، هیتلر در آخرین ساعات عمرش با اوا براون ازدواج کرد و هنگام خودکشی نیز اوا همراه وی همزمان دست به خودکشی زد.

اوا براون با شکستن کپسول سیانور و هیتلر نیز با سیانور و شلیک هم‌زمان گلوله تپانچه به سرش دست به خودکشی زدند. پیکر بی جان آن دو را دکتر گوبلز و سایرین که در سنگر بودند به بیرون بردند و به خواست خود هیتلر سوزاندند.هیتلر هیچگاه نمی خواست همانند موسیلینی به اسارت متفقین درآید. وی در آخرین ساعات پیش از مرگ وصیتنامه‌ای از خود برجای گذاشت.

29 دی 1391