h مناسب ترین کشور برای بازنشستگان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مناسب ترین کشور برای بازنشستگان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مناسب ترین کشور برای بازنشستگان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مناسب ترین کشور برای بازنشستگان

مناسب ترین کشور برای بازنشستگان

گروه انتشاراتی "اینترناشنال لیوینگ" در تازه‌ترین گزارش خود بهترین کشورهای دنیا را برای بازنشستگان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، این گروه در گزارش سال 2013 خود اعلام کرده که کشور اکوادور در آمریکای جنوبی براساس شاخص سالانه بازنشستگی به عنوان بهترین کشور دنیا برای بازنشستگان معرفی شده است.

اکوادور برای پنجمین سال پیاپی است که توانسته این عنوان را به خود اختصاص دهد.

شاخص سالانه بازنشستگی 22 سال پیاپی است که محاسبه می‌شود و در آن بهترین مقاصد بازنشستگان در سراسر جهان معرفی می‌شوند. این شاخص براساس ویژگی‌های مختلفی از جمله مسکن، زیرساخت‌های بازنشستگی، سرگرمی و امکانات، هزینه‌های زندگی، بهداشت و آب و هوا در کشورهای مختلف به ویژه برای شرایط زندگی بازنشستگان محاسبه می‌شود.

رده‌های دوم و سوم بهترین کشورهای جهان برای بازنشستگان به ترتیب به پاناما و مالزی رسیده است. همچنین مکزیک، کاستاریکا، اروگوئه، کلمبیا، اسپانیا، تایلند و مالت نیز رده‌های بعدی در این فهرست به خود اختصاص داده‌اند.

از دیگر کشورهای مناسب برای بازنشستگان براساس این شاخص می‌توان به پرتغال، نیکاراگوئه، ایرلند، فرانسه، فیلیپین، نیوزلند، ایتالیا، برزیل، شیلی، هندوراس، بلیز و جمهوری دومینیکن اشاره کرد.

23 دی 1391