h حداد عادل : انتخابات آینده سه قطب دارد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حداد عادل : انتخابات آینده سه قطب دارد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حداد عادل : انتخابات آینده سه قطب دارد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حداد عادل : انتخابات آینده سه قطب دارد

حداد عادل : انتخابات آینده سه قطب دارد

حداد عادل : انتخابات آینده سه قطب دارد

غلامعلی حداد عادل، سه‌شنبه شب در همایش دانشگاهیان یزد به مناسبت 12 دی‌ماه،‌ سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان یزد اظهار داشت: ملاک شورای نگهبان برای تأیید صلاحیت افراد، محاکمه، دستگیری و زندانی شدن یا نشدن افراد نیست بلکه سوابق آنهاست زیرا عده‌ای در دستگاه قضایی محاکمه نشدند اما در محکمه ملت و در دادگاه 9 دی توسط ملت حذف شدند و این حذف خانگی به نفع آنها بود.

وی با بیان اینکه در انتخابات آینده، سه ضلع برای کسب پیروزی تلاش می‌کنند، افزود: مردم باید با بصیرت همیشگی خود و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری دست به این انتخاب سرنوشت‌ساز بزنند و گول ظاهر و سوابق افراد را نخورند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بصیرت نباید گول شهرت افراد را خورد زیرا ممکن است شخصی خدمات بسیاری کرده اما در جایی که حرف ناحقی زده شده و باید در برابر آن موضع می‌گرفت، سکوت کرده است.

وی با تشریح ابعاد مختلف بصیرت عنوان کرد: برای شناخت افراد باید دید که چه جریانی پشت سر و حامی اشخاص هستند و این جریان چه اقداماتی کرده‌اند و چه فتنه‌هایی برپا کرده‌اند.

حداد عادل خاطر نشان کرد: یکی دیگر از علائم بصیرت آن است که ببینیم کاری که می‌کنیم دشمن را خوشحال می‌کند یا ناراحت و این عین فرمایش امام راحل است که «اگر دیدید دشمنان از کار شما خوشحال هستند و آن را تایید می‌کنند، بدانید راه را غلط رفته‌اید».

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتنه سال 88 اظهار داشت: در انتخابات 88، انتخابات طبق روال قانونی پیش رفت و شور و هیجان بسیاری در کشور حکمفرما بود، در روز پنج‌شنبه، 21 خرداد نیز همه چیز آرام بود و جمعه، 22 خرداد، 85 درصد مردم پای صندوق‌های رأی رفتند و رهبری نیز از این حضور حداکثری تقدیر کردند.

حداد عادل ادامه داد: از غروب جمعه در حالی که هنوز رای گیری تمام نشده بود، عده‌ای مقابل وزارت کشور تجمع کرده بودند که فتنه‌گری را آغاز کنند و یکی از کاندیداها نیز قبل از اعلام آرا، خود را برنده و امتیاز بالاتر از رقیب خود اعلام کرده بود و آن زمان کسی از او نپرسید که شما از کجا اطمینان دارید که قبل از اعلام آرا، خود را برنده معرفی می‌کنید.

وی یادآور شد: کسی که دائم انتخابات را به قانون‌مداری و قانون‌پذیری توصیه می‌کرد، طرفدارانش با آتش زدن اتوبوس‌ها و مغازه‌ها و شکستن شیشه‌ها مشغول بودند و او هرگز از آنها نخواست که دست از این اقدامات بردارند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: شبکه‌های ماهواره‌ای نیز هر چند دقیقه یک بار اطلاعات خیابان‌های ایران را پخش و اعلام می‌کرد که انقلاب ایران در تلاطم است و مردم علیه آن قیام کرده‌اند.

حداد عادل عنوان کرد: شورای نگهبان از سلیقه‌های مختلف سیاسی شش نفر را انتخاب کرد که پنج روز تمام در قالب یک گروه سوم، رابط بین شورای نگهبان و مسئولان ستادها و کاندیداها باشند.

وی ادامه داد: اگر مشخص می‌شد که تقلب شده، بررسی و پیگیری می‌شد و اگر مشخص می‌شد که تقلب نشده است، باعث استحکام نظام می‌شد اما هرچه از این افراد، راهکاری برای اثبات تقلب می‌خواستیم، فقط حرف‌های کلی می‌زدند و راهی برای ارائه نداشتند و حتی حاضر نشدند که صندوق‌ها بازشماری شود و داغ به پیشانی نظام زدند و این حوادث باعث شد که رهبری این حرکات را فتنه بنامند و راه عبور از فتنه را نیز بصیرت دانستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از این حوادث دیگر تقلب انتخاباتی مطرح نبود و مردم آخرین جلوه این نابکاری را در روز عاشورا دیدند که یک‌باره فتنه‌گران به خیابان‌ها ریختند و به آتش زدن ماشین‌ها، درگیری با پلیس و ... پرداختند و در نهایت نیز در پاسخ به این حرکات، حماسه 9 دی رقم خورد، حماسه‌ای که بعد از انقلاب بی‌سابقه بود.

حداد عادل خاطر نشان کرد: مردم ایران بارها از گردنه‌های خطرناک با موفقیت و سربلندی عبور کرده‌اند اما یک گردنه دیگر در پیش رو دارند و در سال 92 باید محکم‌تر و با بصیرت در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند زیرا این یک میدان آزمایش است تا به دشمن بفهمانیم با سنگ‌اندازی و تحریم‌ها نمی‌توان مانع حضور و وحدت و ولایتمداری مردم ایران شد.(فارس)

13 دی 1391