h صعود پرسپولیس و تثبیت صدرنشینی استقلال - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صعود پرسپولیس و تثبیت صدرنشینی استقلال,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صعود پرسپولیس و تثبیت صدرنشینی استقلال,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صعود پرسپولیس و تثبیت صدرنشینی استقلال

صعود پرسپولیس و تثبیت صدرنشینی استقلال

تیم فوتبال استقلال با پیروزی برابر سایپا در آخرین دیدار از هفته نوزدهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور ضمن افزایش اختلاف امتیازی‌اش با سایر تعقیب کنندگان، جایگاهش در صدر جدول این مسابقات را تحکیم بخشید.

آخرین دیدار از هفته نوزدهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 17:30 دقیقه دوشنبه بین تیم‌های استقلال تهران و سایپا البرز در ورزشگاه برگزار شد. در این بازی که قضاوت آن برعهده احمد صالحی بود، تیم فوتبال استقلال با تک گل فرزاد حاتمی که در دقیقه 54 به ثمر رسید برابر سایپا به پیروزی دست یافت تا با 37 امتیاز جایگاهش در صدرجدول لیگ برتر را تحکیم بخشد. فرزاد حاتمی و جی‌لوید ساموئل از استقلال و حامد شیری از سایپا هم بازیکنان اخطاری این بازی بودند.

نیمه اول این دیدار با حملات استقلال شروع شد اما این حملات فایده ای نداشتند و شاگردان امیر قلعه نویی نتوانستند به گل دست پیدا کنند. سایپایی ها هم فشار چندانی روی دروازه استقلال نیاوردند و بازی در نیمه اول ملال آور سپری شد.

استقلال در نیمه دوم چهره بهتری را از خود به نمایش گذاشت. تعویض خوب قلعه نویی و آوردن علی حمودی به زمین که زمینه ساز گل برتری استقلال شد تاثیر خوبی بر بازی گذاشت و یخ بازی را آب کرد و در نهایت در ۵۴ دقیقه بود که فرزاد حاتمی روی سانتر حمودی توانست دروازه سایپا را باز کند.

بعد از گل استقلال، سایپایی ها حملاتی روی دروازه استقلال تدارک دیدند که این حملات بی فایده بود و استقلالی ها با دفاع خوب خود تواتنستند حملات سایپایی ها را خنثی کنند.

این سومین دیدار تیم‌های استقلال و سایپا در فصل جاری مسابقات فوتبال ایران بود. ابتدا در هفته دوم لیگ برتر تیم سایپا با نتیجه 2 بر یک استقلال را شکست داد اما در مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی تیم استقلال با 4 گل سایپا را در هم شکست.

تیم سایپا هم که نتوانست در این بازی انتقام شکست سنگین در جام حذفی را از استقلال بگیرد، با از دست دادن 3 امتیاز این مسابقه با 27 امتیاز به رده هشتمم سقوط کرد. استقلال هم فاصله امتیازی خود را با دیگر تعقیب کنندگانش به 4 امتیاز رساند.

هفته‌ نوزدهم لیگ برتر فوتبال ايران با شگفتي آغاز شد. در اولين بازي ديروز پرسپولیس با نتیجه‌ دو بر صفر در خانه فجر سپاسي به پيروزي رسيد و به اين ترتيب يحيي گل محمدي اولين برد در ليگ برتر را در مقام سرمربي دشت كرد. پرسپوليس در همان لحظات ابتدایی بازی و در ثانیه 11 با شوت از راه دور غلامرضا رضايي پيش افتاد.

در ادامه بازی پرسپولیس باز هم روي فرار کریم انصاری فرد در دقیقه ‌26 به گل رسيد و اين بار برخلاف هفته گذشته توانست از برتري دو گله اش تا پايان بازي محافظت كند. پرسپولیس با این برد 25 امتیازی شد و به رده دهم جدول صعود کرد. پيروزي 2 بر يك خانگي گهر دورود مقابل راه آهن و شكست خانگي يك بر صفر سپاهان مقابل فولاد خوزستان از ديگر نتايج غير منتظره بازي هاي ديروز بود.

تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی مقابل فجرسپاسی به رده دهم جدول رسید

تیم پرسپولیس از ساعت 14 در ورزشگاه حافظیه شیراز و در حضور 10 هزار و 500 تماشاگر ( بنا به اعلام بلندگوی ورزشگاه) به مصاف فجرسپاسی رفت که با نتیجه 2 بر صفر پیروزی رسید.

غلامرضا رضایی در ثانیه 12 و کریم انصاری‌فرد در دقیقه 26 برای پرسپولیس گلزنی کردند. فجرسپاسی در نیمه دوم حملاتی انجام داد اما این تیم که بازیکنانی زیادی را در نیم فصل دوم از دست داده زور گلزنی نداشت.

غلامرضا رضایی سریع‌ترین گل لیگ دوازدهم را در این مسابقه به ثمر رساند. محسن قهرمانی داور مسابقه بود.

فجرسپاسی 24 امتیاز باقی ماند و پرسپولیس 25 امتیازی شد و توانست به رده دهم برسد.

12 دی 1391