h بیانیه جبهه پایداری به مناسبت روز بزرگ 9دی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بیانیه جبهه پایداری به مناسبت روز بزرگ 9دی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بیانیه جبهه پایداری به مناسبت روز بزرگ 9دی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بیانیه جبهه پایداری به مناسبت روز بزرگ 9دی

بیانیه جبهه پایداری به مناسبت روز بزرگ 9دی

جبهه پایداری در بیانیه‌ای اعلام کرد: سران فتنه با کلمه رمز «تقلب» از مدت‌ها قبل به فکر چگونگی مقابله با شکست در انتخابات بودند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت یوم‌الله 9 دی‌ماه، اعلام کرد که برخی خواص که اتفاقاً در نظام دارای مسئولیت هم بودند، نه تنها کمکی به فرونشستن غبارها نکردند، بلکه با عوض کردن مسائل اصلی با مسائل فرعی، فضا را غبارآلوده‌تر نمودند.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام و صلوات خداوند به روح پر فتوح بنیانگذار راحل نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام‌خمینی (ره)، هم او که با صبر و پای فشاری در راه خدا، بزرگ‌ترین اتفاق قرن حاضر را رقم زد و تنها نظام الهی را با همراهی ملت شریف ایران اسلامی بنا نهاد.

و درود بی‌پایان به ارواح پاک و طیبه شهدای انقلاب اسلامی، همان‌ها که از جان پاک خویش و شیرینی‌های زندگی و همسر و فرزندان و پدر و مادر و عزیزان خویش گذشتند تا ما امروز، در کمال آسایش و اقتدار باشیم.

و سلام و تحیت به تمام مجاهدان راه حق و حقیقت و سربازان و خادمان اسلام عزیز و میراث انبیاء الهی، به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی).

در آستانه سالروز حماسه تاریخی 9 دی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی بر اساس تکلیف و وظیفه و مبتنی بر فلسفه وجودی خویش، لازم می‌داند، آخرین تحلیل‌ها و مواضع خود را در خصوص حماسه 9 دی و فتنه سال 88 به استحضار مردم شریف و نخبگان و فرهیختگان کشور برساند.

بر این اساس، جبهه پایداری انقلاب اسلامی معتقد است، در حال حاضر، در رابطه با حماسه 9 دی و فتنه سال 88 با 10 مسئله اصلی مواجه هستیم که تبیین مختصر آن متناسب با مجال بیانیه تحلیلی حاضر، به استحضار مردم شریف ایران اسلامی می‌رسد:

اول: نهم دی، تجلی عزت و افتخار حسینی (ع)

بدون شک، آنچه موجب قلیان و به جوشش در آمدن غیرت دینی و احساسات اقشار مختلف مردم در برابر فتنه‌گران شد، علاقه وصف ناشدنی مردم به حضرت ابا عبدالله‌الحسین (ع) و اهل بیت مظلوم ایشان است.

حماقت و رسوایی فتنه‌گران در تقابل با ارزش های دینی ملت ایران، بویژه تقابل با عزاداری سید و سرور شهیدان عالم و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)، جسارت به پیشگاه آن امام همام و کف و سوت زدن در روزهای سوگواری و عزاداری، مسئله‌ای نبود که جامعه اسلامی ایران بتواند از کنار آن عبور کند؛ بلکه ملت مسلمان ایران، بی‌توجه به خواست گروه‌ها و جریانات، خود به صحنه آمد و طومار فتنه و فتنه‌گران را در هم پیچید و درسی تاریخی به همه بدخواهان اسلام و انقلاب اسلامی داد.

آری، جهانیان بایستی عزت و افتخار حسینی (ع) را در سیمای ایرانیان مسلمان می‌دیدند تا بفهمند که ملتی که سرمشق و الگوی خود را حسین‌بن‌علی (علیه‌السلام) قرار داده است، هرگز تن به ذلت و خواری نمی‌دهد.

فلذا، ریشه و عقبه حماسه 9 دی را بایستی در عاشورای سال 61 هجری جستجو نمود و تأکید کرد که این مکتب امام حسین (ع) است که انقلاب اسلامی را بیمه نموده است.

دوم: سیره عملی و مدیریتی رهبر انقلاب، عنصر بی‌بدیل در مهار فتنه

یکی از محورهای اصلی در بازخوانی فتنه سال 88 و مهار آن، سیره عملی و مدیریتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن مقطع است و دوست و دشمن و خیرخواه و بدخواه، همگی معترف‌اند که اگر حسن تدبیر و ظرفیت عظیم و الهی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نبود، فتنه سال 88 می‌توانست عواقب غیرقابل جبرانی برای نظام و انقلاب به همراه داشته باشد.

مقام معظم رهبری از یک سو با فرصت دادن به همه جریانات، حجت را بر همه تمام کردند و از سوی دیگر بار روشنگری و تبیین شرایط، بستر را برای ارتقای فهم عموم مردم و گروه‌های سیاسی مهیا نمودند. ایشان با ایراد ده‌ها سخنرانی و خلق مفاهیم و ادبیات مورد نیاز، عملاً چشم فتنه را بیرون آوردند و نقشه شوم دشمنان و ایادی داخلی آنها را نقش بر آب کردند.

از طرف دیگر صلابت و ایستادگی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (حفظه‌الله تعالی) در برابر زیاده‌خواهی‌ها و قلدرمآبی برخی افراد قدرت‌طلب و گروه‌های سیاسی همراه بیگانگان و عدم عدول و عقب‌نشینی از قانون و اصول انقلاب اسلامی، مؤلفه مهم دیگری است که در مهار فتنه نقش مؤثری را ایفا کرد.

مواضع و سخنان تاریخی معظم‌له در نماز جمعه 29 خرداد 88 و حضور میلیونی مردم تهران، صدمه سنگینی بر پیکره فتنه و اصحاب آن فرود آورد و مسیر تحولات آن سال را تغییر داد.

ملت غیور و شهیدپرور ایران، قدردان نعمت بزرگ ولایت مطلقه فقیه و مصداق فعلی آن یعنی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (ادام‌الله ظله‌العالی) هستند و از این میراث گرانقدر حضرت امام‌خمینی (ره) با جان و مال و آبرو صیانت و حفاظت می‌نمایند.

سوم: پیوند ناگسستنی امت و ولایت، رمز اقتدار و پیروزی

بی‌جهت نیست که بزرگان، بارها تأکید کرده‌اند که یکی از مشکلات اصلی دشمنان انقلاب اسلامی، نداشتن فهم درست و شناخت کافی از مردم عزیز ایران اسلامی است؛ آنها علیرغم اینکه مکرر با چشم خود دیدند که ملت مسلمان ایران، چگونه از کیان کشور و نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند، اما باز هم با تحلیل‌های سطحی و غلط با مردم مواجه شدند و گمان کردند که می‌توانند با آشوب و فتنه، ملت ما را به زانو در بیاورند.

ملت شریف ایران، بی‌توجه به فضاسازی‌های رسانه‌ای و عملیات سنگین روانی دشمن و علیرغم انحراف و سکوت برخی خواص و به اصطلاح نخبگان سیاسی، چشم خود را به مشعل فروزان انقلاب یعنی مقام عظمای ولایت دوختند و به مراتب تشخیص و فهم بهتری نسبت به برخی نخبگان و سیاسیون و خواص بروز دادند و توانستند از آن آزمون سخت رو سفید و سربلند بیرون بیایند.

بدین معنا، گزافه نگفته‌ایم اگر بگوییم رمز اقتدار و پیروزی ما در فتنه سال 88، رابطه عمیق و وصف ناشدنی امت و ولایت بوده است و هر تحلیلی جز این، غیرعالمانه و کوته‌بینانه است.

چهارم: خواص و نخبگان با بصیرت، چراغ روشنگری در غبار فتنه

غیرمنصفانه است درباره فتنه سال 88 سخن به میان آورده شود اما به نقش مؤثر خواص و نخبگان با بصیرت و مؤمن و انقلابی اشاره نگردد؛ خواص و نخبگانی که امتیازات و برجستگی‌های اجتماعی و آبروی خود را در صندوقچه منفعت‌خواهی و عافیت‌طلبی پنهان نکردند و آبرویشان را در طبق اخلاص گذاشته و در بزنگاه فتنه به صحنه عمل آوردند.

حضور خالصانه و ایثارگرایانه مرجعیت عالم تشیع، بخش قابل توجهی از علماء، فضلاء، روحانیون، طلاب جوان، بسیجیان همیشه در صحنه، اساتید فرهیخته دانشگاهی، تشکل‌های دانشجویی، هنرمندان، اصحاب رسانه، عناصر تأثیرگذار جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، صاحبان منابر و ده‌ها قشر دیگر از نخبگان و خواص، همگی از عوامل دخیل در به میدان آمدن مردم و عقب‌نشینی فتنه‌گران و پیاده نظام آن‌ها بوده است.

خواص و نخبگان با بصیرت، پیشانی حرکت مردم در مبارزه با فتنه بودند و با واکاوی ابعاد گوناگون فتنه از منظرهای مختلف سیاسی، فرهنگی، امنیتی و ... اقدام به روشنگری و بصیرت‌افزایی جامعه نمودند.

روشنگری‌های خواص و نخبگان با بصیرت در اجتماعات و راهپیمایی‌های سال 88، منبرهای هیئات مذهبی در رمضان و محرم‌الحرام سال 88، حضور بیاد ماندنی دانشجویان انقلابی در مراسم و راهپیمایی دانشجویی 16 آذر سال 88، تریبون‌های نماز جمعه، حلقه‌های معرفت، اشعار و سروده‌های انقلابی، مجاهدت‌های هنرمندان و عناصر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در جنگ نرم و هزاران مورد دیگر که مجال نام بردن از آن‌ها وجود ندارد را، تاریخ انقلاب هرگز از یاد نخواهد برد.

پنجم: سران فتنه و استکبار جهانی، دو روی یک سکه

ساده‌انگارانه است که گمان شود فتنه سال 88 محصول یک سوءتفاهم و یا هیجانات کاذب اجتماعی و سیاسی به واسطه مناظرات انتخاباتی و تبلیغات خیابانی بوده است؛ خیر! همچنان که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، فتنه‌های سال 88 و 78 حاصل توطئه و طراحی پیچیده 10 ساله‌ای بود که دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی آنها را به اجرا درآوردند.

طراحی که از مراکز پژوهشی و مطالعاتی غرب گرفته تا سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی، رسانه‌ها، دستگاه‌های سیاسی و دیپلماسی، نهادهای به ظاهر بین‌المللی و مدعی حقوق بشر و ... همگی دارای نقش و وظیفه مشخص و هر کدام مأمور به انجام وظایف محوله از مرکز فرماندهی توطئه بودند.

این تحلیل، اساساً یک برداشت واقع‌بینانه از فتنه سال 88 است و به هیچ وجه توهم‌آلود و یا اغراق‌آمیز نیست؛ بلکه مبتنی بر تجربیات تاریخی و مستندات عینی و انکارناپذیر است.

در این میان سران فتنه و آشوب‌طلبان، حلقه دوم اجرای سناریوی استکبار جهانی برای ریشه‌کن کردن انقلاب اسلامی هستند که کج فهمی، لجاجت، خودخواهی، منفعت‌طلبی و از همه مهمتر ضعف خودسازی در آنها، موجب شد تا پنجه به صورت مردم و انقلاب اسلامی بکشند و با گردن‌کشی در مقابل قانون، بر خلاف اراده و خواست عمومی ملت ایران، انتخابات ریاست جمهوری را بهانه‌ای برای ایجاد اغتشاش و درگیری در کشور قرار داده و بزرگترین ظلم را در حق نظام، یعنی نفی جمهوریت و تن ندادن به آرای اکثریت مردم، روا دارند.

سران فتنه با کلمه رمز تقلب، از مدت‌ها قبل به فکر چگونگی مقابله با شکست در انتخابات بودند و با تشکیل کمیته صیانت از آرا، پروژه تشکیک در انتخابات را کلید زده و به اجرا درآوردند. آنها با بهره‌گیری از مبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انقلاب‌های رنگین و سوءاستفاده از احساسات مردمی – به ویژه در پایتخت کشور- مدعی تقلب در انتخابات و دست‌کاری و خیانت نظام به آرای مردم شدند؛ ادعایی که برای اثبات آن دست به دامان استدلال‌های مضحک و بی‌اساسی همچون «تئوری داماد لرستان» گشته و البته هیچ‌گاه تا به امروز، دلیلی برای اثبات مدعی خود نیاوردند.

سران فتنه که در فیلم رسمی تبلیغاتی خود، برای جلب نظر برخی جریانات خارج‌نشین، ادعا می‌کردند که تعداد افراد خائن در کشور از تعداد انگشتان دست‌های یک انسان کمتر است، با وارد کردن اتهام تقلب به نظام، بی‌شرمانه بیش از هفتصد هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات را به خیانت در آرای مردم متهم کردند.

ملت ایران، هیچگاه سران فتنه را نخواهد بخشید و سزای اصلی عمل آن‌ها را به خداوند بزرگ واگذار خواهد کرد.

ششم: ساکتین فتنه و خواص بی‌بصیرت، نقطه امید دشمن

یکی از دلایلی که موجب پیچیده شدن مقابله با فتنه و طولانی شدن فرآیند مهار آن شد، عملکرد ناصواب برخی خواص و مسئولان کشور بود.

فتنه آنگونه که در مفاهیم و ادبیات دینی ما آورده شده، زمانی شکل می‌گیرد که حق و باطل در هم آمیخته شده و تشخیص آن مشکل باشد؛ در این وضعیت است که نخبگان و خواص جامعه نقش کلیدی و محوری پیدا می‌کنند که سره از ناسره برای عموم مردم مشخص شود.

یکی از ویژگی‌های فتنه سال 88 آن بود که با وجود تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری و مطالبه مردم متدین، برخی خواص و نخبگان به وظیفه خود عمل نکردند و در آزمون تاریخی سال 88 مردود شدند.

بر کسی پوشیده نبود که مخاطب ندای «این عمار» رهبر فرزانه انقلاب، سران فتنه و یا اعوان و انصار آن‌ها نبود! بلکه مخاطب ایشان کسانی بود که در نظر مردم منتسب به نظام و انقلاب بودند و به واسطه سابقه و حضورشان در جریانات انقلابی، مردم از آن‌ها انتظار داشتند تا بیایند و مواضع‌شان را بصورت روشن و شفاف در دفاع از انقلاب و ولایت بیان کنند.

لکن با کمال تأسف شاهد بودیم، برخی خواص که اتفاقاً در نظام دارای مسئولیت هم بودند، نه تنها کمکی به فرونشستن غبارها نکردند، بلکه با عوض کردن مسائل اصلی با مسائل فرعی، فضا را غبارآلوده‌تر نمودند.

برخی حتی پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد سال 88، باز هم بر طبل تشکیک در سلامت انتخابات کوبیدند و با استفاده ار تریبون‌های رسمی و تبلیغاتی و رسانه‌ای نظام، تلویحاً و بعضی موارد مستقیماً منویات فتنه‌گران را بازگو کردند و آب به آسیاب دشمن ریختند.

ریشه سکوت‌ها و بعضاً همراهی ساکتین فتنه با فتنه‌گران را از یک سو بایستی در عدم خودسازی آنها، تعلقات حزبی و گروهی، لجاجت و دشمنی با رئیس‌جمهور منتخب، رو دربایستی‌های فردی و رفاقتی با برخی افراد و جریانات نزدیک به فتنه و از سوی دیگر، نگرانی از به خطر افتادن جایگاه‌های مدیریتی ساکتین فتنه دانست؛ البته برخی خواص در همان سال 88 هم نیم نگاهی به انتخابات سال 92 و سعی در همراهی فتنه‌گران برای آن داشتند و این امر مانع از اتخاذ موضع شفاف توسط ایشان در مقابل فتنه‌گران می‌شد!

جالب اینجاست که برخی ساکتین فتنه، هنوز از رفتار خود در سال 88 دفاع می‌کنند و به بهانه‌های گوناگون از اساس منکر فتنه می‌شوند و مردم و نیروهای انقلابی که از جان و آبروی خود در فتنه مایه گذاشتند را ناجوانمردانه به «کاسبی از فتنه» متهم کرده و دغدغه‌های دینی مردم متدین و بدنه اجتماعی نیروهای انقلاب را مفاهیم «وارداتی از کرات دیگر» معرفی می‌کنند! در حالیکه بیشتر از همه، مقام معظم رهبری در مذمت عملکرد ساکتین فتنه روشنگری فرموده‌اند.

هفتم: فتنه سال 88، جفایی جبران نشدنی برای وجهه بین‌المللی نظام

حماسه حضور 40 میلیونی ملت ایران در انتخابات سال 88 که بسیار فراتر از تمامی استانداردهای جهانی در نظام‌های مردم‌سالار دنیاست، ظرفیتی بود که می‌توانست مبانی نظری تمامی نظام‌های سیاسی جهان، به ویژه لیبرال دموکراسی غربی را به چالش بکشد؛ هر چند تا حد قابل توجهی هم این اتفاق افتاد.

اما فتنه سال 88 و عملکرد سران فتنه و به تبع آن اردوکشی‌های خیابانی و ریخته شدن خون تعدادی از هموطنان، باعث شد که متن اصلی یعنی حماسه حضور 40 میلیونی و مشارکت 85 درصدی مردم در انتخابات به حاشیه رانده شده و استکبار جهانی فرصت یافت تا با استفاده از توان تبلیغاتی و رسانه‌ای خود، موضوع اعتراضات و اغتشاشات در ایران را در صدر مسائل جهانی قرار دهد.

بدین معنا، یکی از وجوه مهم فتنه سال 88، خدشه وارد شدن به وجهه بین‌المللی نظام جمهوری اسلامی و از دست رفتن فرصت بهره‌برداری نظام از نتایج مثبت و گران قیمت حماسه مشارکت مردم در انتخابات و نمایش پشتوانه عظیم مردمی نظام به جهانیان شد و این یکی دیگر از جفاهای بزرگ فتنه‌گران و ساکتین فتنه در حق انقلاب و نظام بود.

هشتم: شهدای فتنه، مظلوم اما ماندگار

طراحی پروژه اردوکشی خیابانی توسط فتنه‌گران و پشتیبانی همه جانبه و میدانی کشورهای غربی از ایشان موجب شد تا فتنه وارد فاز جدیدی شود و موضوع کشته‌سازی و خونریزی در دستور کار سرویس‌های امنیتی خارجی و عوامل داخلی آنها – به خصوص منافقین- قرار بگیرد.

فتنه‌گران و سران فتنه در این راستا از هیچ خیانتی فروگذار نکردند؛ تا جایی که حتی برای تقویت این پروژه در مراسم ختم انسان زنده! هم شرکت کردند و با اقدامات وقیحانه و فریبکارانه زیادی، افکار عمومی بخشی از مردم را به بازی گرفتند.

در این فضا بود که نیروهای مردمی به خصوص بسیجیان مخلص به میدان آمدند تا از جان و مال و ناموس شهروندان در مقابل برخی ناامنی‌های ایجاد شده دفاع کنند و متأسفانه در این راه تعدادی از برادران بسیجی به شهادت رسیدند.

آنچه محل تأمل و ناراحتی است، آن است که در هیاهوی پروژه کشته‌سازی استکبار جهانی و فتنه‌گران داخلی و مظلوم‌نمایی دروغین ایشان، شهدای فتنه در میان جریانات خودی هم مظلوم واقع شده‌اند و جز موارد بسیار معدود، کمتر یاد و نامی از آن‌ها به خصوص در رسانه ملی برده می‌شود.

گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، وظیفه دینی و ملی ماست و از این حیث شهدا، هیچ فرقی با هم ندارند و همه ما لازم است تا حد امکان به نشر آرمان ها و سیره فکری و عملی این بزرگواران بپردازیم.

نهم: ضرورت بازخوانی تاریخی و تحلیلی فتنه و حماسه 9 دی برای تمامی نسل‌ها

اکنون، در حالی که بیش از سه سال از فتنه سال 88 می‌گذرد، لازم است مجدداً به بررسی ابعاد گوناگون فتنه پرداخته شود و طراحی و عملیات ده ساله آمریکا و اسرائیل و هم پیمانانشان برای معارضه با انقلاب اسلامی مورد واکاوی قرار گیرد.

هنوز هم ممکن است برخی ابعاد فتنه سال 88 روشن نشده باشد و ضروری است نسل جوان و سایر اقشار جامعه نسبت به وجوه مختلف آن «فتنه عمیق» آگاهی و اطلاع کافی داشته باشند. لذا همه صاحبان قلم و اصحاب فکر و اندیشه وظیفه جدی در این رابطه دارند.

بازخوانی تاریخی و تحلیلی فتنه سال 88، یک مطالبه بحق مردمی است و تمامی نیروهای انقلاب موظفند به این مطالبه جامه عمل بپوشانند و هیچ شخص یا جریانی حق ندارد با هیچ بهانه‌ای از این اقدام انقلابی ممانعت بعمل آورد.

دهم: فتنه‌گران، در سودای فتنه‌های دیگر

تاریخ نشان داده، تا ظلم و استبداد هست، جبهه حق به مبارزه پرداخته و تا زمانی که جبهه حق وجود داشته باشد، دشمنان دست از فتنه‌گری برنمی‌دارند.

تاریخ انقلاب هم مؤید همین نظر است؛ پس اگر فتنه 88 مهار شد، دلیلی بر خشکیده شدن ریشه‌های فتنه نیست و در صورتی که ما بیدار نباشیم، شکل‌گیری فتنه‌های دیگر محتمل است.

بر این اساس باید گفت، حتی سران فتنه 88 و اصحاب آن‌ها، دوباره به فکر بازسازی فتنه و اثرگذاری بر مناسبات داخلی و خارجی کشورمان هستند و برای این منظور تلاش می‌کنند تا هیچ فرصتی را از دست ندهند.

ابراز مواضع جدید برای تطهیر فتنه‌گران به منظور ورود به انتخابات آتی ریاست جمهوری و یا بازگشت عناصر کلیدی فتنه از خارج کشور و ... مواردی نیست که بتوان خوش‌بینانه با آنها مواجه شد و می‌طلبد که همه علاقه‌مندان به نظام و انقلاب با دقت بیشتری مسائل را دنبال کنند تا خدایی ناکرده دچار غفلت در این راه نشویم.

کلام آخر؛

جبهه پایداری انقلاب اسلامی، ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی و تقدیر و تشکر از ملت شریف و مومن ایران به خاطر مجاهدت‌ها و بصیرت بی‌نظیر ایشان در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه، بار دیگر با آرمان‌های الهی امام راحل عظیم الشأن (ره) و مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) تجدید میثاق می‌کند و اعلام می‌دارد تمام توان خود را برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و پاسداری از خون شهیدان گلگون کفن انقلاب بکار خواهد بست و بذل آبرو و جان و شهادت در این راه را فیض و بهجت عظیم می‌داند.

والعاقبه للمتقین

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

دی ماه 1391 هجری شمسی

8 دی 1391