h وحید یامین پور : توهم تقلب در انتخابات از دولت سازندگی شروع شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وحید یامین پور : توهم تقلب در انتخابات از دولت سازندگی شروع شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وحید یامین پور : توهم تقلب در انتخابات از دولت سازندگی شروع شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وحید یامین پور : توهم تقلب در انتخابات از دولت سازندگی شروع شد

وحید یامین پور : توهم تقلب در انتخابات از دولت سازندگی شروع شد

وحید یامین پور : توهم تقلب در انتخابات از دولت سازندگی شروع شد

به نوشته ظهور12 به نقل از خبرگزاری فارس : وحید یامین‌پور در همایش عبرت‌ها و پندها با بیان اینکه آرای اصلاح‌طلبان در سال 76 به واسطه حضور رهبری انقلاب بود، اظهار داشت: هر کجا ولی فقیه باشند نظام پا برجا است و ما بدون ولی فقیه چیزی نداریم.

وی ابراز داشت: اصلاح طلبان خودشان نیز باور نداشتند که این اندازه رای بیاورند چراکه اوج امیدواری خاتمی حضور در دور دوم بود.

این پژوهشگر و استاد دانشگاه ادامه داد: اصلاح طلبان در سال های 77،78 و 79 در مجلس ششم به طور مشخص به جمهوریت مردم پشت کردند و به سرعت به سراغ احکامی رفتند که آنها را بر سر کار آورده بود.

وی با اشاره به اینکه توهمات اشتباه شدن آرا قبل از دوم خرداد و در زمان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی شروع شد، بیان کرد: این بحث نیز مطرح بوده که هاشمی رفسنجانی به دنبال رئیس جمهور شدن خاتمی بوده است.

یامین‌پور با بیان اینکه انتخابات 88 تعادل میان دو جبهه به ‌هم خورد و اصلاح‌‌طلبان مهره طلایی خود را وارد صحنه کردند، تصریح کرد: اوج حرکت و فهم سیاسی اصلاح‌طلبان این است که اگر رای نیاوردند جو را به هم می‌زنند.

وی در پایان افزود: اصلاح‌طلبان زمانی که دیدند مردم به آنها رای نداده‌اند بحث گم شدن آرا و دیگر مسائل را مطرح کردند.

8 دی 1391