h خبرهای خوش وزیر بهداشت برای تخصیص ارز دارویی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خبرهای خوش وزیر بهداشت برای تخصیص ارز دارویی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خبرهای خوش وزیر بهداشت برای تخصیص ارز دارویی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خبرهای خوش وزیر بهداشت برای تخصیص ارز دارویی

خبرهای خوش وزیر بهداشت برای تخصیص ارز دارویی

خبرهای خوش وزیر بهداشت برای تخصیص ارز دارویی

وزیر بهداشت از خبرهای خوش تخصیص ارز دارو با کمک بانک مرکزی و شرکت نفت خبر داد.

به گزارش تسنیم ، مرضیه وحید دستجری صبح امروز در حاشیه هفتادوسومین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه‌ای که دیروز با رئیس بانک مرکزی داشتیم نامه‌ای از وی دریافت کردیم که امیدواریم تا این هفته مشکلات برطرف شود و خبرهای خوشی در زمینه تخصیص ارز با همکاری بانک مرکزی، شرکت نفت و برخی وزارتخانه‌های دیگر اعلام خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش حداقلی قیمت دارو به دلایلی نظیر رشد 16.5 درصدی نرخ ارز در سال جاری عنوان کرد: قیمت محفظه سرم نیز در حال حاضر سه برابر شده است اما ما تاکنون قیمت‌ها را افزایش ندادیم زیرا رعایت حال مردم را کرده‌ایم ولی در مجموع یک افزایش قیمت دارو خواهیم داشت.

وحید دستجردی علت افزایش قیمت‌های تک نسخه‌ای به‌خصوص داروهای مبتلایان به سرطان را نیز به دلیل عدم تخصیص ارز مرجع به این داروها عنوان کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به رونمایی 14 قلم داروهای بیماری خاص ادامه داد: ما به 300 قلم مواد اولیه دارویی نیاز داریم که 12 قلم از این مواد اولیه دارویی به‌زودی رونمایی می‌شود.

وحید دستجردی خاطرنشان کرد: در مجموع شرکت‌های دارویی در حال حاضر با مشکلات زیادی مواجه هستند و بیمارستان‌ها نیز به دلیل بالا بودن هزینه‌ها با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.

4 دی 1391