h طلا بخریم یا بفروشیم ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

طلا بخریم یا بفروشیم ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,طلا بخریم یا بفروشیم ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,طلا بخریم یا بفروشیم ؟

طلا بخریم یا بفروشیم ؟

طلا بخریم یا بفروشیم ؟

با اینکه گروهی از کارشناسان، ثبات موقتی قیمت های طلا و سپس افزایش آن را پیش بینی می کنند، هنوز برای تصمیم گیری در این باره و جا به جا کردن و تبدیل سرمایه خود، باید صبر و تحقیق کرد.

با توجه به اینکه کمتر از 10 روز به پایان سال 2012 باقی مانده، بیشتر پیش‌ بینی حاکی از آن است که قیمت طلا روند صعودی پیدا می کند؛ با این حال، برخی صاحب نظران و کارشناسان معتقدند قیمت این فلز گرانبها، برای دوره ای کم و بیش کوتاه، ثابت می ماند و در پی آن، بسته به شرایط بازارهای جهانی روندی متفاوت را در پیش خواهند داشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این پیش بینی‌ ها در حالی صورت می گیرد که در چند وقت اخیر، به علت اوضاع نابسامان اقتصادی در قاره سبز، قیمت‌ ها روند نزولی داشت و همین وضع بسیاری از سرمایه گذاران را نگران کرد.

فعالان و متخصصان بازار طلا با تاکید بر لزوم خویشتن داری سرمایه گذاران این بازار، می گویند سرمایه‌ گذاران برای موفقیت در حوزه هایی از جمله بازار طلا، به هوش و صبر فراوان نیاز دارند؛ به این معنا که همزمان با نوسان قیمت‌ ها در دوره‌ های مختلف، سرمایه‌ گذاران نمی بایست آنی تصمیم‌ گیری‌ کنند؛ بلکه می بایست برای آینده سرمایه خود تحقیق کنند.

جمع بندی پیش‌ بینی‌ ها نشان می‌دهد در ماه‌ های آینده، قیمت طلا در بازار‌های اروپایی و آسیایی، روندی متفاوت خواهد داشت و صرف نظر از اوضاع خاص اقتصاد جهانی باید منتظر وضعیتی جدید در قیمت ها بود.

اکنون در بازار طلا، نشانه هایی از اندکی ضعف دیده می شود. پس از اینکه بانک مرکزی آمریکا سیاست هایش را اعلام کرد، سرمایه گذاران بخشی از طلایی را که داشتند، به فروش رساندند که می توان این اقدام را علت اصلی افت قیمت‌ ها دانست.

کارشناسان درباره آینده بازار طلا و جواهر می گویند قیمت طلا در روزهای آینده به سیاست‌ های چند کشور خاص واکنش نشان می‌ دهد و بار دیگر بازار نوسان پیدا می کند.

بر این اساس، صاحب نظران به سرمایه‌ گذاران توصیه می کنند اخبار بازار را به دقت زیر نظر داشته باشند و برای تصمیم گیری دقیق تر در این باره، به سیاست گذاری های بانک مرکزی آمریکا و ژاپن نیم نگاهی داشته باشند.

4 دی 1391