h دادستان علت مرگ نیما نهاوندیان و ستار بهشتی را اعلام کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دادستان علت مرگ نیما نهاوندیان و ستار بهشتی را اعلام کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دادستان علت مرگ نیما نهاوندیان و ستار بهشتی را اعلام کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دادستان علت مرگ نیما نهاوندیان و ستار بهشتی را اعلام کرد

دادستان علت مرگ نیما نهاوندیان و ستار بهشتی را اعلام کرد

دادستان علت مرگ نیما نهاوندیان و ستار بهشتی را اعلام کرد

دادستان تهران با بیان اینکه پزشکان داخلی و خارجی معتقدند که مرگ ستار بهشتی بر اثر ضربه به سر نبوده است، گفت: علت احتمالی مرگ، شوک بسیار قوی است. وی درباره علت فوت نیما نهاوندیان نیز بحث قتل را رد کرد.

دولت آبادی درباره علت اصلی مرگ ستار بهشتی گفت: این نظریه توسط تیم پزشکان متخصص و پزشکی قانونی به دادستانی اعلام شده که البته در آن قید شده است متهم بیماری قبلی هم نداشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عباس جعفری دولت آبادی، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادسرای خارک و ناحیه 19، در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی گفت: کمیسیون 11 نفره‌ای تشکیل شد و حتی از پزشکان خارج از پزشکی قانونی هم با تخصص‌ های قلب،‌ گوارش و ... دعوت کردیم که همه پزشکان گفتند مرگ نمی تواند بر اثر ضربه به سر بوده باشد و احتمال شوک بسیار قوی است.

وی افزود: این نظریه از سوی تیم پزشکان متخصص و پزشکی قانونی به دادستانی اعلام شده که البته در آن قید شده است متهم بیماری قبلی هم نداشته است.

دادستان تهران همچنین در واکنش به این سوال که دادستانی درباره اظهارات حمید رسایی چه اقدامی انجام داده است، گفت: طرح شکایت را به دادسرای ویژه روحانیت ارائه کرده‌ ایم.

دولت آبادی همچنین خبر داد که به زودی پرونده مهدی هاشمی به دادگاه انتقال می‌ یابد.

دادستان تهران همچنین در پاسخ به پرونده گودبرداری‌های غیراصولی جدید در پایتخت گفت:‌ این پرونده‌ها در دادسرای جنایی تشکیل شده و متهمان هم به قید وثیقه آزادند و شهرداری تهران هم اقداماتی انجام داده تا خانواده‌ها مشکل مسکن نداشته باشند.

اما دولت‌آبادی همچنین در خصوص پرونده‌ای که برای فوت نیما نهاوندیان یکی از مجریان صداوسیما تشکیل شده در پاسخ به این سوال که آیا فرضیه قتل وجود دارد؟ گفت: بر اساس اطلاعاتی که دیشب گرفتم بحث قتل مطرح نیست. منتظر نظر پزشکی قانونی هستیم و تحقیقات تازه شروع شده است.

دولت آبادی همچنین درباره موضوع افزایش نظارت بر بازداشتگاه های نیروی انتظامی نیز گفت: طی بخشنامه‌ای اعلام کردیم تمامی دادسراها باید بر بازداشتگاه‌های کلانتری‌ها نظارت بیشتری داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران از ایجاد دادسرای جرائم پولی و بانکی و محکومیت 80 نفر دیگر مرتبط با پرونده فساد بزرگ مالی خبر داد و گفت: با پیشنهاد ما و موافقت رئیس قوه قضاییه، به زودی دادسرای جرائم پولی و بانکی ایجاد می‌شود که این دادسرا به مسائل پول شویی، موسسه های مالی غیر مجاز، معوقات و اختلاس‌ها رسیدگی می‌ کند.

وی درباره اتهامات پرونده قضات کهریزک گفت: اعلام اتهام قبل از قطعیت حکم، خلاف قانون است.

4 دی 1391