h امار خودکشی سربازان ترکیه ای بیش از سربازان کشته شده در جنگ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

امار خودکشی سربازان ترکیه ای بیش از سربازان کشته شده در جنگ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,امار خودکشی سربازان ترکیه ای بیش از سربازان کشته شده در جنگ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,امار خودکشی سربازان ترکیه ای بیش از سربازان کشته شده در جنگ

امار خودکشی سربازان ترکیه ای بیش از سربازان کشته شده در جنگ

به نوشته ظهور12 به نقل از ترکیه : برپایه آمارهای منتشر شده از سوی کمیسیون حقوق بشر در مجلس ترکیه، دست‌کم 934 سرباز ارتش به دلیل اقدام به خودکشی جان خود را از دست داده‌اند؛ این درحالی است در مدت زمان مشابه فقط 880 نظامی در میادین جنگی کشته شده‌اند.

نمیک هاوتچو، قانون‌گذار ترکیه‌ای از حزب مردم جمهوری‌خواه دراین‌باره اظهار داشت، «در طی این مدت ما بیش از آن‌که در نبرد با تروریسم سرباز از دست داده باشیم در اثر خودکشی از دست داده‌ایم.»

وی افزود: «به عنوان نماینده‌گان مجلس، وظیفه داریم که برای تمامی سطوح نظامی مقرراتی را وضع کنیم.»

در عین حال، آلپر اورنسل، نظامی پیشین و روانپزشک به شبکه پرس تی‌وی می‌گوید، میزان بالای خودکشی در ارتش ترکیه به دلیل خدمت اجباری برای شهروندان مرد است.

وی تصریح کرد: «هم‌اکنون خدمت نظام برای هر شهروندی اجباری است. آن‌ها تحت آزمون‌های بسیار سخت قرار می‌گیرند که تقریبا اغلب موجب بروز استرس‌های شدید می‌شود.»

این روانپزشک افزود: «دولت باید این قوانین را تغییر داده و خدمت نظام را داوطلبانه کند. فکر می‌کنم اگر وضعیت موجود تغییر کند، میزان خودکشی نیز تغییر خواهد کرد.»

برپایه این گزارش، گفته می‌شود تعدادی از این خودکشی‌ها به دلیل توهین‌ها و خردن شدن شخصیت به دست افسران مافوق رخ داده است.

کارشناسان بر این باورند که میزان هشدار دهنده خودکشی در میان سربازان ترکیه‌ای، یادآور استرس‌های سربازان امریکایی در افغانستان است.

گزارش‌ها حاکی است که بحث بر سر مواجهه با مشکل خودکشی در ارتش آمریکا از زمان افزایش آن در سال 2004، بالا گرفته است. در این سال به طور متوسط یک خودکشی در هر روز ثبت شده است.

2 دی 1391