h بازداشت تبعه امریکایی در کره شمالی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازداشت تبعه امریکایی در کره شمالی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازداشت تبعه امریکایی در کره شمالی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازداشت تبعه امریکایی در کره شمالی

بازداشت تبعه امریکایی در کره شمالی

بازداشت تبعه امریکایی در کره شمالی

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد این فرد که پائه جون-هو نام دارد، سوم ماه نوامبر به عنوان یک گردشگر وارد کره شمالی شد و جرمی بر ضد این کشور مرتکب شد.براساس این گزارش، «وی توسط نهادی مربوطه بازداشت شد».

آمریکا روابط دیپلماتیک با کره شمالی ندارد و این خبرگزاری اعلام کرد مقامات کنسولی سفارت سوئیس که حافظ منافع آمریکا است، روز جمعه با پائه ملاقات کردند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی بدون توضیح بیشتری، گزارش داد: «مطابق با قانون کیفری، اقدامات قانونی برعلیه پائه اتخاذ خواهد شد».

این خبر نخستین بار اوایل این ماه توسط یک روزنامه کره جنوبی اعلام شد که فرد بازداشت شده را یک گرداننده تور آمریکایی-کره ای تبار چهل و چهار ساله معرفی کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد پائه پس از ورود به شهر بندری راسون در شمال شرقی کره شمالی که داخل یک منطقه ویژه اقتصادی نزدیک مرز این کشور با روسیه و چین واقع شده است، بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، چندین آمریکایی در سال های اخیر در کره شمالی بازداشت شده اند.

سال دو هزار و ده، جیمی کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا موفق شد از طریق مذاکره، آزادی یک تبعه آمریکایی را که به جرم ورود غیرقانونی به کره شمالی از چین به هشت سال اعمال شاقه محکوم شده بود، بدست آورد.

در ماموریتی دیگر در سال دو هزار و نه، بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا موفق شد آزادی دو خبرنگار تلویزیونی این کشور را که در پی ورود به کره شمالی از مرز چین زندانی شده بودند، بدست آورد.

1 آذر 1391