h خودرو بورسی می‌شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خودرو بورسی می‌شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خودرو بورسی می‌شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خودرو بورسی می‌شود

خودرو بورسی می‌شود

خودرو بورسی می‌شود

ایرج ندیمی رئیس کمیته سرمایه‌گذاری و اشتغال کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به امکان عرضه خودرو در بورس اظهار داشت: با رئیس سازمان بورس در محل مجلس درباره عرضه خودرو در بورس کالا صحبت‌هایی انجام شده است و پیگیری‌هایی نیز از وزیر صنعت و معدن داشته‌ایم.

وی افزود: همچنین با مسئولان ذیربط خوردو نیز مذاکراتی انجام شده تا بحث عرضه و قیمت‌گذاری خودرو در بورس کالا فراهم شود.

ندیمی با اشاره به مزایای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: اولا به دلیل اینکه خودرو بخشی از کالا و قطعاتش را از طریق بورس تامین می‌کند، طبیعی است محصول نهایی هم می‌تواند در بورس عرضه شود.

وی ادامه داد: پس از عرضه در بورس قطعا کنترل و شفافیت هم به وجود خواهد آمد و بالطبع دریافت مالیات از این طریق به آسانی دریافت خواهد شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه بسیاری از زد و بندها از طریق عرضه خودرو در بورس کالا کاسته خواهد شد، تاکید کرد: زد و بندهای پنهانی در این بازار و سوداگری‌های نمایشگاهی با عرضه خودرو در بورس به حد صفر خواهد رسید.

ندیمی خاطرنشان کرد: برخی در سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان معتقدند که خودرو کالای حساسی است و باید بگوییم که چه حساسیتی می‌تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: خودرو شامل مواد خوراکی و ضروری مردم نیست و نمی‌توان آن را در حد مسائل هسته‌ای بزرگ و حساس جلوه داد.

وی تاکید کرد: از مسئولان سازمان حمایت باید بپرسیم که چه اقدام مثبتی در راستای کنترل قیمت خودرو انجام دادند، در حالی که قیمت‌ها به صورت چند میلیونی افزایش یافت.

رئیس کمیته سرمایه‌گذاری و اشتغال کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید گفت قیمت پایه را می‌توان در بورس کالا مشخص کرد و از این طریق به آسانی نظارت بر خرید و فروش و میزان عرضه و تقاضا اعمال کرد.

وی افزود: به هیچ عنوان صحبت‌های غیر منطقی درباره حساسیت کالای خودرو که اخیرا مطرح شده است، قابل قبول نیست.

ندیمی در پایان گفت: هم اکنون کسی از دلایل میزان افزایش قیمت خودروها مطلع نیست، چرا که هیچ نظارت دقیقی بر نرخ‌های فروش خودرو در بازار وجود ندارد.

1 آذر 1391