h سید احمد خاتمی کاندیدا شود از او حمایت میکنم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سید احمد خاتمی کاندیدا شود از او حمایت میکنم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سید احمد خاتمی کاندیدا شود از او حمایت میکنم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سید احمد خاتمی کاندیدا شود از او حمایت میکنم !

سید احمد خاتمی کاندیدا شود از او حمایت میکنم !

سید احمد خاتمی کاندیدا شود از او حمایت میکنم !

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی(رئیس سازمان بازرسی کل کشور)، چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای کرمانی مقیم قم، در محل سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اظهار داشت: طلبگی موهبتی بزرگ است و به اندازه‌ای به این موضوع اعتقاد دارم که گاهی می‌گویم حاضرم همه چیز خود را بدهم اما دست از طلبگی بر ندارم.

موسوی خوئینی‌ها عزلم کرد

پورمحمدی در پاسخ به این سؤال که نکات برجسته و مبهم در گذشته خود مخصوصا در زمان مسئولیت در وزارت اطلاعات را بیان کنید؟ به بیان تاریخچه‌ای از زندگی سیاسی خود به ویژه ایام سقوط رژیم شاه و سال‌های پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: زمانی که آقای موسوی خوئینی‌ها دادستان کل کشور شد، من در مسئولیت دادستانی مشهد بودم و البته قبل از آن نیز مسئولیت‌های مختلفی داشتم، اما به دلیل اینکه آقای موسوی خوئینی‌ها، ما را جزو نیروهای مقام معظم رهبری می‌دانستند، از این سمت عزلم کردند و به این ترتیب از دادستانی مشهد بیرون آمدم.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که آقای ری شهری به وزارت اطلاعات رفت، من را دعوت کرد تا به وزارت اطلاعات بروم و در آنجا مسئولیت ضد جاسوسی وزارت را به عهده گرفتم، تا اینکه امام از دنیا رفتند و آقا رهبر شدند؛ در‌‌ همان دیدارهای ابتدایی، گزارش دستگیری‌ها و اقدامات وزارت اطلاعات را خدمت آقا ارائه کردیم، که ایشان دیدند و به بنده جایزه و لوح تقدیری دادند؛ یعنی در روزهای اول رهبری مقام معظم رهبری، به لوح تقدیر ایشان متنعم شدیم.

سیداحمد خاتمی کاندیدا شود از او حمایت می‌کنم

پورمحمدی در ادامه پاسخ به سؤالات طلاب حاضر در جلسه در خصوص پیشنهاد یکی از حاضران مبنی بر اینکه اگر می‌خواهید وظیفه خود را در قبال کشور انجام دهید، در انتخابات ریاست جمهوری آینده کاندیدا نشده و کاری کنید که آیت الله سید احمد خاتمی کانیدا شود و از او حمایت کنید، گفت: شما ایشان را راضی کنید تا کاندیدا شوند و ما نیز از ایشان حمایت می‌کنیم، اما بعید می‌دانم ایشان حاضر باشند نعمت حوزه، منبر، تحقیق و روضه را به ۱۰ تا ریاست جمهوری بدهند؛ ایشان یک روحانی اثر بخش در جامعه هستند اما با این حال شما ایشان راضیشان کنید ما از ایشان پشتیبانی می‌کنیم.

دوبار رهبری نگذاشت از وزارت کشور عزل شوم

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه مگر مشکل بین شما و احمدی‌نژاد چه بود که حضرت آقا وارد عمل شد؟ گفت: اولین بار که به من گفتند از وزارت کشور استعفا بده، ده ماه از عمر مسئولیت من در وزارت کشور گذشته بود که پاسخ دادم اینکه شخصا استعفا دهم برای من بد است؛ استعفا دهم چون می‌گویند مگر ناموفق بودی که من نبودم. گفتم با این حال شما دو خط بنویس که نباش، من نیستم؛ گفتم برای من بد است که از مسئولیت فرار کنم، مگر اینکه آقا بفرماید؛ در آنجا زنگ زدم خدمت مقام معظم رهبری و عرض کردم داستان این طور شد، که ایشان گفتند محکم سر جایت بمان و به هیچ کس هم هیچ نگو؛ به همین دلیل این موضوع را حتی به معاونین و خانواده و بستگانم نیز نگفتم و در جای خود ایستادیم؛ بار دومی که می‌خواستند مرا بردارند، خودم نمی‌دانستم اما آقا نگذاشتند، اما دفعه سوم که موجب عزلم شود، قبل از اینکه بگویند و کسی متوجه شود این کار را انجام دادند و آقا نیز، دیگر کاری نکردند.

هاشمی نباید مقابل نظام بایستد

پورمحمدی در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی بر اینکه رابطه شما با آقای هاشمی رفسنجانی چگونه است؟ گفت: آقای هاشمی رفسنجانی همشهری ماست؛ می‌دانید خانواده هاشمی و خانواده پورمحمدی، در کرمان با هم رقیب هستیم؛ ما شناخته می‌شویم به ولایی بودن، و آن‌ها نیز به گونه‌ای دیگر شناخته می‌شوند؛ البته آن‌ها نه اینکه ولایی نباشند، اما به گونه‌ای خاص شناخته می‌شوند.

وی اضافه کرد: معتقدم آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان نیروی انقلاب، رئیس جمهور، فرمانده جنگ و... خدماتی را به کشور داشته و ما نیز در دولت آقای هاشمی می‌دویدیم و ایشان هم خیلی جا‌ها از ما حمایت می‌کردند؛ عقیده دارم آقای هاشمی سرمایه‌ای برای انقلاب بودند و باید این سرمایه از کف انقلاب نرود و البته در برابر انقلاب نایستد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این مسئله مهمی است؛ البته انتقاد سر جایش و ما می‌توانیم انتقاد داشته باشیم و می‌توانیم نظر کسی را قبول نکنیم، اما دلیل ندارد به کسی بی‌احترامی و هتاکی کنیم؛ یعنی کاری نکنیم جبهه انقلاب شقه شقه شده و سرمایه‌های انقلاب در مقابل هم بایستند که این وضعیت هزینه‌اش بسیار سنگین است؛ باید به رهبر نگاه کرده و سرمایه‌های نظام را حفظ کنیم.

30 آذر 1391