h برگزاری کنکور ارشد ۹۲ از ۱۸ بهمن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برگزاری کنکور ارشد ۹۲ از ۱۸ بهمن ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برگزاری کنکور ارشد ۹۲ از ۱۸ بهمن ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برگزاری کنکور ارشد ۹۲ از ۱۸ بهمن

برگزاری کنکور ارشد ۹۲ از ۱۸ بهمن

فرهیختگان آنلاین: معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی پیشنهادات مرتبط با برگزاری دوبار در سال آزمون کارشناسی ارشد، گفت: با توجه به حجم آزمون‌هایی که سازمان سنجش در سال برگزار می‌کند، درحال حاضر امکان برگزاری سالانه دو بار آزمون کارشناسی ارشد غیرممکن است.

دکتر حسین نادری‌منش در گفت‌وگو با ایسنا افزود: همچنین داوطلبان کارشناسی ارشد نیز عموما دانشجویان کارشناسی هستند که در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیلند و نیازی ندارند که آزمون سالی دوبار برای آنها برگزار شود.

به گفته وی، آزمون کارشناسی ارشد در شرایط فعلی طبق روال تمامی سال‌ها، سالی یک بار و در ۱۸ تا ۲۰ بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان سنجش هرساله از داوطلبان کارشناسی ارشد طی پرسشنامه‌ای نظرسنجی می‌کند، اظهارکرد: در صورت لزوم موارد عنوان شده را طی کمیته‌های کارشناسی مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر نیاز باشد تغییراتی از نظر محتوا و چگونگی برگزاری در آزمون کارشناسی ارشد لحاظ می‌کند.

معاون آموزشی وزیرعلوم تصریح کرد: آزمون کارشناسی ارشد از نظر کیفی دائما در حال رصد و بررسی است و اگر از بعد سیاستی نیاز به اصلاح باشد، توسط شورای عالی برنامه‌ریزی و از بعد برنامه‌ریزی نیز در سازمان سنجش اصلاحاتی بر روی آن انجام می‌گیرد.

30 آذر 1391