h جام حذفی در ایستگاه یک‌هشتم؛ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جام حذفی در ایستگاه یک‌هشتم؛,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جام حذفی در ایستگاه یک‌هشتم؛,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جام حذفی در ایستگاه یک‌هشتم؛

جام حذفی در ایستگاه یک‌هشتم؛

رقابت‌های جام حذفی باشگاه‌های کشور که اخیرا مباحث گسترده‌ای در خصوص برگزار نشدنش به خاطر تیم ملی و کی‌روش وجود داشت حالا به مرحله یک‌هشتم پایانی رسیده و قرار است طی امروز و فردا با برگزاری 7 دیدار پیگیری شود. مرحله‌ای که تقریبا با حذف تیم‌های ناشناخته دسته‌های پایین‌تر حالا به محل جولان تیم‌های لیگ برتری و مطرح مبدل شده و چند تیم دسته اولی هم البته در آن به دنبال رخداد شگفتی هستند.

شهرداری یاسوج - ذوب آهن

شهرداری یاسوج را حالا باید یکی از مدعیان جام حذفی به حساب آورد. حضور در نیمه نهایی دور قبل این رقابت‌ها و پیروزی پر گلش مقابل مس کرمان در مرحله قبل گواه این ادعاست. این تیم کم نام و نشان یاسوجی علاوه بر جام حذفی یکی از مدعیان لیگ دسته اول هم به شمار می‌رود و بعید نیست نماینده یاسوج را فصل بعد در لیگ برتر ببینیم. آنها که هم‌اکنون پنجمین تیم جدول این رقابت‌ها هستند بسیار امیدوارند اتفاقات آتی فوتبال به نفع آنها رقم خورده و لیگ برتری شوند. این تیم اما با وجود میزبانی، حریفی قدر به نام ذوب آهن را در پیش رو دارد. نماینده اصفهان با فرهاد کاظمی کم‌کم در حال جان گرفتن است و این می‌تواند زنگ خطری بزرگ باشد برای شهرداری یاسوج. برنده این دیدارهم به جمع 8 تیم پایانی جام حذفی صعود می‌کند. جدال این دو تیم نیز از ساعت 13:30 به میزبانی شهر یاسوج برگزار می‌شود.

ابومسلم - صبای قم

نماینده خراسان سال‌هاست حضور در سطح اول فوتبال ایران را بی‌خیال شده. این تیم که روزگاری گربه سیاه سرخابی‌های پایتخت بود و مدعی حضور در آسیا و حتی قهرمانی در لیگ برتر، این روزها مثل همیشه سرشار از حاشیه‌های ریز و درشت ، شانس خود را در جام حذفی به عرصه آزمون گذاشته است. جنجال هفته قبل آنها مقابل پیکان حساسیت دیدار مرحله یک‌هشتم‌شان مقابل صبا را بیش از پیش کرده است. با این حال آنها باز هم امیدوار به صعودند. اتفاقی که اگر بیفتد برای همه خراسانی‌ها مایه مباهات خواهد بود. اما در سوی مقابل صبا هم قرار نیست به راحتی از کنار این فرصت بگذرد. آنها که از جمله تیم‌های آسیایی لیگ برترند این روزها با صمد مرفاوی پر فراز و نشیب ظاهر شده و امیدوارند در یک روز خوب فرصت حضور در جمع 8 تیم پایانی جام حذفی را بیابند. این دیدار نیز ساعت 13:30 امروز برگزار خواهد شد.

مس رفسنجان – سپاهان

قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر از کنار هیچ فرصتی برای خودنمایی نمی‌گذرد. آنها سال‌هاست حرف اول و آخر را در فوتبال ایران می‌زنند. هت‌تریک قهرمانی در لیگ برتر و حتی حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا. این‌ها عناوین کمی نیست اما آنها ارضا نشده و می‌خواهند باز هم بهترین باشند. قهرمانی در نیم فصل اول لیگ برتر آخرین شاهکار آنهاست. تیمی که با زلاتکو کرانچار هم بعد از امیر قلعه‌نویی هیچ‌گاه عقب ننشست. نماینده اصفهان اما امروز مهمان مس رفسنجان است. دیداری که قرار است از مرحله یک‌هشتم پایانی جام حذفی برگزار شده و تعیین کننده تیم صعودکننده باشد. مس رفسنجان هم بعد از پیروزی قاطعانه خود مقابل برق شیراز چشم به مرحله بعد دارد و قطعا نیم‌نگاهش به شگفتی‌سازی در این رقابت‌ها خواهد بود. این بازی ساعت 13:30 به میزبانی نماینده رفسنجان برگزار خواهد شد.

نفت آبادان - راه‌آهن

علی دایی در برزیل ایران!، این بهترین عنوانی است که می‌توان برای دیدار نفت‌آبادان و راه‌آهن انتخاب کرد. دایی این روزها خوشبخت‌ترین مربی ایران است. او با تیمی جوان و ناشناخته خود را به جمع صدرنشینان لیگ اضافه کرده و این شانس را هم دارد که در اولین هفته نیم فصل دوم ردای صدرنشینی بر تن کند. دایی اما از آنجا که نشان داده ید طولایی در فتح جام حذفی دارد حالا به دنبال قهرمانی در این رقابت‌هاست. او و تیمش که مرحله قبل را با عبور بی‌دغدغه از سد شاهین به پایان بردند، عصر امروز باید به دنبال قربانی نفت آبادان دومین نماینده خطه جنوب کشور باشند. دیداری که در صورت پیروزی راه‌آهن را راهی مرحله یک چهارم خواهد کرد. البته در طرف مقابل نفت‌آبادان هم که نیم فصل اول لیگ برتر را با تکیه بر جایگاه نازل هفدهم به پایان برده بعد از شکست نیروی زمینی در مرحله یک‌شانزدهم امیدوار است با بهره‌گیری از امتیاز میزبانی حریف قدرتمند خود را شکست دهد. این دیدار از ساعت 14 امروز در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می‌شود.

فجرسپاسی - سایپا شمال

فجرسپاسی که خود از جمله شگفتی‌سازان نیم‌فصل اول لیگ برتر بوده حتما دوست ندارد در جام حذفی اسیر شگفتی شود و بعید است شاگردان یاوری تیم سایپا شمال را دست‌کم بگیرند. آنها که نیم فصل اول را با روندی موفق به پایان بردند و البته چند بازیکن خوب خود را هم از دست داده‌اند چشم به پیروزی در این دیدار و حضور در جمع 8 تیم دارند. هرچند نباید از کنار تیم خوب سایپا شمال هم گذشت. تیمی که حتما انگیزه بیشتری به نسبت به حریف خود خواهد داشت. این دیدار نیز عصر پنجشنبه و از ساعت 14 در ورزشگاه حافظیه برگزار خواهد شد.

داماش گیلان - تراکتورسازی

پایان تراژیک داماش در نیم فصل اول لیگ برتر این تیم را مصمم‌تر از همیشه کرده تا خود را مدعی جام حذفی بداند. آنها که بعد از شکست استقلال در ایستگاه پایانی نیم فصل اول لیگ برتر خود را آماده درخشش در نیم فصل دوم می‌کنند باید امروز به مصاف تراکتورسازان تبریز آن هم در جریان جام حذفی بروند. آخرین دیدار این دو تیم برمی‌گردد به جدال آنها در هفته چهاردهم لیگ برتر. دیداری که اگرچه در تبریز برگزار شد اما داماشی‌ها تا آستانه پیروزی در آن پیش رفتند و نهایتا به تساوی رضایت دادند. این دیدار عصر پنجشنبه در شرایطی مشابه گذشته البته در گیلان برگزار می‌شود. دیداری که برای هر دو تیم حائز اهمیت بسیاری خواهد بود. این دیدار ساعت 14 برگزار می‌شود.

گهردورود – استقلال تهران

از بد یا خوب حادثه قرار است بازی گهر و استقلال به میزبانی دورود برگزار شود. میزبانی که حرف و حدیث بسیاری در خصوص آن شد و غلامرضا بهروان نهایتا با صراحت کامل از میزبانی نماینده لرستان خبر داد. کسی نمی‌داند چه در انتظار این بازی است ولی این اولین تجربه میزبانی گهری‌هاست. تجربه‌ای که استقلالی‌ها را به شدت نگران کرده و باعث شده مواضع تندی علیه فدراسیون فوتبال اتخاذ کنند. گهر که بعد از واگذاری به هدایتی حالا محمد مایلی‌کهن را در راس کادر فنی خود می‌بیند بسیار امیدوار است با غول‌کشی در دورود خود را به جمع 8 تیم برسانند. اما در سوی مقابل، استقلال و امیرقلعه‌نویی با کوله‌باری از حاشیه‌های خود ساخته راهی دورود شده‌اند. حاشیه‌هایی که بخش اعظم آن مربوط به بازگشت فرهاد مجیدی بوده که مواضع تند برخی هواداران را در پی داشته است. بی شک این تیم که قهرمان دور قبل این رقابت‌هاست برنامه ویژه‌ای برای این دیدار خواهد داشت و امیدوار است با پیروزی در این دیدار خود را آماده حضوری مطمئن در نیم فصل دوم کند. جدال نابرابری که باید دید استقلالی‌ها در سرزمین لرها چه خواهند کرد. این دیدارعصر جمعه و از ساعت 14:30 در ورزشگاه تختی دورود برگزار می‌شود.

30 آذر 1391