h برنامه بی‌بی‌سی فارسی برای فتنه در انتخابات کلید خورد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برنامه بی‌بی‌سی فارسی برای فتنه در انتخابات کلید خورد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برنامه بی‌بی‌سی فارسی برای فتنه در انتخابات کلید خورد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برنامه بی‌بی‌سی فارسی برای فتنه در انتخابات کلید خورد

برنامه بی‌بی‌سی فارسی برای فتنه در انتخابات کلید خورد

برنامه بی‌بی‌سی فارسی برای فتنه در انتخابات کلید خورد

به گزارش صراط، چندی پیش شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی طی مصاحبه‌ای که با نوام چامسکی یکی از نظریه پردازان کودتاهای مخملی ترتیب داده بود، بخشی از برنامه این شبکه که توسط سازمان جاسوسی انگلیس هدایت می‌شود برای انتخابات ریاست جمهوری سال 92 را فاش ساخت.

بی‌بی‌سی در ابتدای مصاحبه سعی می‌کند تا از چامسکی یهودی چهره‌ای آزادی‌خواه و آزاده به مخاطبانش معرفی کند، و برای اثبات این مدعا به این مطلب که شهرت جهانی چامسکی به دلیل انتقادهایش از سیاست خارجی آمریکا و اسرائیل است اشاره می‌کند، بی‌بی‌سی در حالی از نوام چامسکی چهره‌ای ضد آمریکایی می‌سازد که وی در خلال مصاحبه آمریکا را به عنوان ابر قدرت! بلا منازع جهان می‌خواند.

بی‌بی‌سی با طرح این سئوال هدفمند که از نظر شما اصولا این جنبش‌ها در آمریکای لاتین، خاورمیانه و حتی جنبش سبز در ایران که بعضی آن را پیش گام بهار عرب می‌دانند، چگونه ارزیابی می‌شوند؟ آیا آن‌ها را باید تکامل اجتماعی نامید؟ آیا انقلاب محسوب می‌شوند؟ یا اصلاحاتند؟ قصد دارد تا چامسکی را به سمت موضع گیری درباره فتنه شکست خورده 88 سوق دهد، و جالب‌تر آن‌جاست که مجری بی‌بی‌سی از جنبش فتح وال‌استریت معروف به جنبش 99 درصدی هم سخنی به میان نمی‌آورد.

حضور نوام چامسکی در اعتصاب غذای سلطنت‌طلبان و منافقین در مقابل سازمان ملل در دوران فتنه 88

چامسکی نیز در پاسخ تلاش می‌کند تا پاسخ که خواست و مورد نظر بی‌بی‌سی لست را بدهد و از جریان فتنه به عنوان تحولات مثبت سخن به میان می‌آورد و طی یک خطای فاحش از طرح سازمان جاسوسی متبوعش که عضو آن است پرده برداری می‌کند. وی در ادامه با یکی خواندن حکومت مرسی و حسنی نامبارک از قیام دیگری علیه حکومت مرسی خبر می‌دهد.

بی‌بی‌سی که سعی می‌کند تا خود را رسانه‌ای بی‌طرف و حرفه‌ای نمایش دهد، در این مصاحبه نیز که با یک نظریه پرداز کودتای مخملی ترتیب داده شده تلاش می‌کند تا هدف خود از این مصاحبه را پنهان کند، اما پس از پرسش‌هایی مغرضانه و هدفمند که پاسخ مورد انتظار بی‌بی‌سی را در پی دارد پرده از چهره گرگ‌نمای این شبکه کنار می‌رود. سئوالات جهت‌دار بی‌بی‌سی از چامسکی درباره جریان فتنه آن هم چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 به خوبی از برنامه بازوی جنگ روانی MI6 علیه نظام اسلامی خبر می‌دهد.

مصاحبه کننده با طرح این سئوال از چامسکی (که به فیلسوف آنارشیست (هرج و مرج طلب) معروف است) که جنبش‌ آنارشیستی صلح‌طلب- بخوانید جریان فتنه آمریکایی-اسرائیلی – در ایران چگونه می‌توانند به پیروزی برسد در حالی که مدت‌هاست خبری از آن نیست، رسما به دنبال راهکار جدیدی برای باز تولید فتنه در انتخابات آینده است.

چامسکی نیز در جواب ضمن فاش ساختن برنامه سازمان جاسوسی سیا برای تنفس مصنوعی دادن به پیکر بی‌جان فتنه اینچنین ادامه می‌دهد:« درباره ایران من از جزئیات اطلاع ندارم اما شک دارم که جنبش سبز کاملا خاموش شده باشد، فکر می‌کنم اگر عمیق‌تر نگاه کنیم می‌بینیم که مردم هنوز دارند تلاش می‌کنند، فکر می‌کنم که بتوانند راه‌های جدیدی برای ادامه این جنبش پیدا کنند.»

نوام چامسکی در کنار اکبر گنجی و گوگوش در اعتصاب غذا در نیویورک در حمایت از فتنه 88

جالب آنجاست که چامسکی به لو رفتن یکی پس از دیگری برنامه‌ها و پروژه‌های سرویس‌های جاسوسی انگلیس، آمریکا و اسرائیل برای باز تولید فتنه در ایران اشاره‌ای نمی‌کند و تنها در فضای متوهمانه خود که گویا در کل جریان فتنه از خارج از کشور گرفته تا در پایین‌ترین سطحشان همه گیر شده است، سیر می‌کند. لازم به ذکر است که شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی در 25 دی 1387 و با هدف ایجاد جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی و هدایت فتنه سال 88 راه‌اندازی شد.

30 آذر 1391