h احمدی نژاد : به زودی مردم خوشحال میشوند ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

احمدی نژاد : به زودی مردم خوشحال میشوند !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,احمدی نژاد : به زودی مردم خوشحال میشوند !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,احمدی نژاد : به زودی مردم خوشحال میشوند !

احمدی نژاد : به زودی مردم خوشحال میشوند !

یک‌شنبه شب جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رئیس‌جمهوری اسلامی ایران طی نشستی سه ساعته به بحث ‌و تبادل نظر درباره مسائل اقتصادی و سیاسی پرداختند. این نشست با حضور بیش از صد تن از نمایندگان مجلس، وزرای اقتصاد، نفت، صنعت و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و معاون پارلمانی رییس جمهور در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. 33 نفر از نمایندگان برای سخنرانی ثبت‌نام کردند که از این تعداد با انجام قرعه‌کشی، محمدرضا آشتیانی نماینده قم،علی اکبر ناصری نماینده بابل، کریمی قدوسی نماینده مشهد و سید مهدی هاشمی نماینده تهران سخنرانی کردند.

سؤال از رئیس جمهور حق نمایندگان مجلس است احمدی نژاد با اشاره به اینکه در این جلسه درباره «طرح سؤال از رئیس جمهور» سخنی نمی‌گویم، گفت: سؤال حق قانونی نمایندگان است و می‌آیم و پاسخ نیز می‌دهم. رئیس جمهور درخصوص مشکلات اخیر افزود: دشمن خارجی آمده تا از راه تحریم کشور را تحت فشار قرار دهد ولی دشمنان باید بدانند که این تحریم ها را تبدیل به فرصت خواهیم کرد. دشمن آمده تا جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد ولی از این جهت هم شکست می‌خورد.

به زودی ملت بزرگ ایران خوشحال می‌شوند

رئیس جمهوری کشورمان با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها یک افتخار بین‌المللی است به تأثیر برگزاری نشست‌ میان قوا پرداخت و گفت: وقتی جلساتی با نمایندگان مجلس داریم و بر سر موضوعی توافق می‌کنیم انتظار داریم بعد هم کمک کنند و بر همان نظری که توافق کردیم تأکید بورزند.

وی افزود: انشاءلله به زودی برنامه‌های خوبی که نتایج آن موجب خوشحالی ملت بزرگ ایران می‌شود را اعلام می‌کنیم؛ من خیالم از آینده راحت است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه همه چیز به نفع انقلاب اسلامی به جلو می‌رود، تأکید کرد: به خدا قسم هر کس به غیر از خدا چنگ زند خداوند از همان کانال او را می‌زند.

دولت تحت نظر ولایت فقیه عمل می‌کند

وی خاطرنشان کرد: دولت عالمانه و مدبرانه عمل می‌کند و جلسات مختلفی هم برگزار کرده و تدابیر خوبی در نظر دارد؛ مردم به آینده امیدوار باشند؛ دولت تحت نظر ولایت فقیه عمل خواهد کرد و کسانی‌که به ولایت فقیه معتقدند از آن حمایت می‌کنند.

رئیس جمهوری کشورمان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه «من از غافله شهدا 30 سال عقب مانده‌ام»، گفت: ما همه بچه‌های انقلاب هستیم و همه چیز ما مال انقلاب است؛ انتخابات آینده در پیش است و نباید برای قدرت یافتن باندبازی کرد.

احمدی نژاد افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برادران و خواهران ما هستند؛ ما بازوی کارشناسی یکدیگر هستیم، مگر می‌شود بدون همکاری یکدیگر کاری برای مردم انجام داد.

وی با تأکید بر اینکه همکاری‌ها اگر زیاد شود بزودی مشکلات مردم برطرف می‌شود، گفت: به یاری خدا مشکلات مردم به زودی حل خواهد شد؛ ما هنگامی که مردم مشکلی دارند باید در کنار آن‌ها باشیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری رهنمودهایی در خصوص بی‌اثرسازی و خنثی‌سازی تحریم‌ها ارائه فرمودند و من هم گفتم چشم و به آن نیز عمل کردیم؛ من اطمینان دارم با همدلی می‌توانیم از تحریم‌ها عبور کنیم. احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: من یقین دارم بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دلسوزند و هم عقیده با هم هستیم؛ دولت شبانه‌روز تلاش می‌کند تا مشکلات اقتصادی که برخی از علل آن داخلی است را برطرف کند. منابعی که صرف کارهای غیرتولیدی شدند را به بانک‌ها بر می‌گردانم

وی با اشاره به این مشکلات و چگونگی برطرف کردن این مشکلات توضیح داد: برخی افراد وام‌های کلانی از بانک‌ها دریافت کردند و درصد بسیاری از آن را در بخش غیر تولید بکار گرفتند و دولت برنامه‌ریزی کرده تا این منابع را برگرداند. رئیس جمهوری با بیان اینکه بخش تولید مخصوصا کشاورزی را کمک می‌کنیم، گفت: برخی افراد برای بازپرداخت تسهیلات مهلت خواسته‌اند بنابراین ْآنچه که در بخش تولیدی به کار گرفته شده حمایت و کمک می‌کنیم اما آن بخش از منابع که صرف دلال‌بازی و اقدامات سوداگرایانه در بازار شده را به بانک‌ها برمی‌گردانیم. وی ادامه داد: نکته بعدی اینست که اضافه برداشت نقدی بانک‌های عامل از بانک مرکزی را برگردانیم تا میزان نقدینگی نیز کنترل شود. احمدی‌نژاد با تأکید دوباره بر اینکه دلال‌‌هایی که در بازار اختلال ایجاد کرده‌اند را از صحنه اقتصاد بیرون‌ می‌کنیم، گفت: دشمن سنگی را به نام تحریم در چاه انداخته و ما طوری این سنگ را از چاه خارج می‌کنیم که چاه آب بیش‌تری هم بدهد و داغی بر دل دشمن می‌گذاریم تا سالیان سال از یاد نبرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در پایان این نشست نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کردند تا این جلسات و نشست‌ها تدام یابد و هر ماه یک‌بار تکرار شود که با استقبال احمدی‌نژاد قرار گرفت.

30 آبان 1391