h اخرین قیمتهای ارز و سکه در بازار ازاد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اخرین قیمتهای ارز و سکه در بازار ازاد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اخرین قیمتهای ارز و سکه در بازار ازاد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اخرین قیمتهای ارز و سکه در بازار ازاد

اخرین قیمتهای ارز و سکه در بازار ازاد

تحلیل‌ها و پیش بینی‌ها حاکی از آن است که در هفته‌های آینده، بار دیگر بهای طلا با رشد قیمتی روبه‌رو خواهد بود و مسیر پیش از انتخابات آمریکا را در پی خواهد گرفت.

به گزارش بینا، چنانچه طلا در هفته آینده بتواند مرز ۱۷۳۰ دلار را رد کند، در نتیجه سطح مقاومتی احتمالی برای ماه آینده طلا در محدوده ۱۷۸۵ دلار در هر اونس خواهد بود.

در خصوص وضعیت این روزهای اقتصاد آمریکا، بنا به آخرین آمار تولیدات صنعتی این کشور در ماه اکتبر، کاهش داشته است و به همراه آن تندباد سندی که خود منجر به کاهش تولیدات صنعتی شد، موجب نا‌امیدی سرمایه گذاران گشت. این آماری است که فدرال رزرو آن را اعلام کرده و بر پایه آن، مجموع کاهش تولیدات صنعتی آمریکا به دلیل این توفان برابر با ۱درصد بوده است.

از سویی این آمار خبر خوشی برای سرمایه‌گذاران بازار طلا داشت، زیرا معنی دیگر آن ادامه سیاست انبساطی و محرک اقتصاد فدرال رزرو در دور سوم است.

امروز در بازار آزاد هر دلار آمریکا به مبلغ 2865 تومان به فروش می رسید که نسبت به دیروز 65 تومان ارزان شده است.

یورو نیز نسبت به دیروز 40 تومان کاهش قیمت یافت به طوری که امروز 3780 تومان معامله می شود.

سایر ارزها چون پوند، درهم و لیر ترکیه هم کاهش قیمت داشته اند اما بیشترین کاهش مربوط به لیر ترکیه است که نسبت به دیروز 80 تومان ارزان شد. بعد از این ارز، این دلار بود که بیشترین کاهش را تجربه کرد.

نرخ انواع ارز در بازار آزاد

دلار.............2865 یورو.............3780 پوند.............4690 درهم............795 لیر..............1670

همچنین امروز هر قطعه سکه طرح جدید با افت 100 هزار تومان به مبلغ یک میلیون و 70 هزار تومان معامله می‌شود.

نیم سکه و ربع سکه‌هایی هستند که صعود را بر نزول ترجیح دادند. امروز هر سکه نیم و ربع به ترتیب 10 و 5 هزار تومان رشد قیمت داشتند تا گیجی بازار را بیش از هر زمان دیگری به تصویر بکشند.

قیمت انواع سکه در بازار آزاد

طرح جدید...........1.070.000 نیم....................600.000 ربع....................300.000

29 آبان 1391