h خودروها عامل 80 درصد آلودگی هوا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خودروها عامل 80 درصد آلودگی هوا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خودروها عامل 80 درصد آلودگی هوا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خودروها عامل 80 درصد آلودگی هوا

خودروها عامل 80 درصد آلودگی هوا

سیبنا: معاون انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: حدود 70 تا 80 درصد از آلودگی‌ هوا، ناشی از تردد خودروها و مصرف سوخت است.

شاعری در حاشیه هشتمین نشست مدیران ستادهای معاینه فنی کلانشهرهای کشورافزود: خودروهای تولید شده بعد از مدتی نیاز به بازبینی فنی دارند .

وی گفت: از زمان افزایش مهلت معاینه فنی به 5 سال، شاهد مراجعه دیرهنگام خودروها به مراکز معاینه فنی هستیم که این امر باعث افزایش میزان آلودگی هوا در کلان‌شهرها شده است.

شاعری افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرحی یک فوریتی قرار است، این مصوبه را به حالت قبلی خود بازگردانند. به گزارش واحد مرکزی خبر،‌

وی گفت: امیدواریم این طرح تا پایان امسال تصویب و برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

معاون انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: از نظر ما، خودروهای نو پس از دو سال و خودروهای بالای 5 سال هر یکسال باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم درمصاحبه با خبرنگار ما گفت: افزایش زمان مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی به معنای افزایش آلودگی هوا و ضررهای مختلف اقتصادی است.

تشکری هاشمی افزود: مصوبه مجلس درباره پنج ساله شدن معاینه فنی باید به رویه گذشته برگردد و دوساله شود.

28 آبان 1391