h دو مدیر متخلفی بانکی برکنار و به دادگاه معرفی شدند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دو مدیر متخلفی بانکی برکنار و به دادگاه معرفی شدند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دو مدیر متخلفی بانکی برکنار و به دادگاه معرفی شدند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دو مدیر متخلفی بانکی برکنار و به دادگاه معرفی شدند

دو مدیر متخلفی بانکی برکنار و به دادگاه معرفی شدند

رئیس کل بانک مرکزی از معرفی افرادی که در بازار در برابر ارز زیر 3 هزار تومان مقاومت می‌کنند، به مراجع امنیتی خبر داد و گفت: دو مدیر متخلفی بانکی به‌دلیل عدم رعایت ابلاغیه ارائه یک ضامن برای تسهیلات زیر 10 میلیون تومان از کار برکنار و به دادگاه معرفی شدند.

محمود بهمنی در گفتگو با مهر در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش قیمت ارز در کشور تداوم خواهد داشت؟ گفت: متاسفانه بعضی از افراد در بازار همواره در این باره مقاومت می کنند تا دلار به زیر قیمت 3 هزار تومان نباید که بانک مرکزی در این باره نیز تدابیری اندیشیده است که به زودی اعمال خواهد شد.

وی افزود: اقدامات افرادی را که به طور صوری در پایین آمدن قیمت ارز مقاومت می‌کنند، رصد کرده و یقیناً آنان را به مراجع امنیتی معرفی خواهیم کرد.

بهمنی در ادامه با بیان اینکه طبق مصوبه بانک مرکزی هیچ بانکی حق درخواست دو ضامن برای وام تا سقف 10 میلیون تومان را ندارد، گفت: با وجود این مصوبه، دو شعبه از یک بانک، این موضوع را رعایت نکردند، روسای این دو شعبه برکنار و به دادگاه تخلفات اداری معرفی شده اند.

به گفته بهمنی، یک ضامن برای وام زیر 10 میلیون تومان کفایت می کند. وی همچنین تاکید کرد: لزومی ندارد که حتماً این ضامن هم کارمند باشد. ضامن می تواند بازاری، پزشک و یا افراد معتبر و صاحب اعتبار در جامعه باشند.

27 آبان 1391