h شاه سعودی در بیهوشی کامل - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شاه سعودی در بیهوشی کامل,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شاه سعودی در بیهوشی کامل,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شاه سعودی در بیهوشی کامل

شاه سعودی در بیهوشی کامل

به نوشته ظهور12 به نقل از شبکه العالم، پس از بستری شدن شاه سعودی در ریاض برای عمل جراحی،" مجتهد " که در عربستان به دلیل افشای حقایق پشت پرده خاندان حاکم بر عربستان از طریق شبکه های اجتماعی، شهرت بسیاری را کسب کرده، در یکی از شبکه های اجتماعی در اینترنت نوشت: پزشکان معالج شاه سعودی از پیامدهای بی هوشی کامل وی برای اجرای عمل جراحی نگران هستند.

به نوشته مجتهد، قلب عبدالله بن عبدالعزیز وضعیت خوبی ندارد و بی هوشی کامل تأثیر منفی بر قلب او خواهد داشت؛ به همین دلیل بارها عمل جراحی را به تأخیر انداختند؛ ولی در نهایت به دلیل ضرورت پزشکی، شاه سعودی که بیش از ۹۰ سال دارد، باید زیر تیغ جراحی برود.

دفتر پادشاهی عربستان هفته قبل در بیانیه‌ای اعلام کرده بود وی این هفته در بیمارستان گارد ملی شهر ریاض از ناحیه کمر تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت .

عبدالله بن عبدالعزیز در اکتبر سال ۲۰۱۱ نیز از ناحیه مهره سوم ستون فقرات تحت عمل جراحی قرار گرفت و سال ۲۰۱۰ هم به علت دررفتگی غضروفی در یکی از بیمارستان های آمریکا بستری و ۲ بار جراحی شد و دوران ۳ ماهه نقاهت خود را خارج این کشور گذراند.

شاه سعودی که سال ۲۰۰۵ میلادی پس از مرگ ملک فهد به قدرت رسید ، ژوئن ۲۰۱۲ شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز را که ۱۳ سال کوچکتر از خودش است ، به ولیعهدی منصوب کرد .

پیش از این برخی گزارشهای خبری حکایت از رقابت شدید و جنگ قدرت بین شاه زادگان سعودی برای تصاحب قدرت بعد از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز داشت.

27 آبان 1391