h تک‌نرخی شدن ارز هنوز ابلاغ نشده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تک‌نرخی شدن ارز هنوز ابلاغ نشده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تک‌نرخی شدن ارز هنوز ابلاغ نشده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تک‌نرخی شدن ارز هنوز ابلاغ نشده است

تک‌نرخی شدن ارز هنوز ابلاغ نشده است

عضو کارگروه حمایت از تولید با تشریح دو پیشنهاد مطرح بین دولت و بخش خصوصی برای حضور صادرکنندگان در مرکز مبادلات گفت: صحبت وزیر اقتصاد مبنی بر تک‌نرخی شدن ارز و معیار قرار گرفتن نرخ مرکز مبادلات هنوز ابلاغ نشده است.

آرمان خالقی در گفت‌وگو با فارس در واکنش به بحث‌های مطرح شده از سوی وزیر اقتصاد مبنی بر تک نرخی شدن ارز و محاسبه نرخ مرکز مبادلات ارزی به عنوان نرخ ارز مبنا اظهار داشت: هنوز دستورالعملی در این مورد ابلاغ نشده و باید ببینیم صحبت‌های وزیر خروجی دارد یا خیر.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور مسئولان دولتی و نمایندگان بخش خصوصی در مورد عرضه ارز صادراتی در مرکز مبادلات ارزی گفت: در این جلسه پیشنهاداتی در مورد عرضه ارز صادراتی در مرکز مبادلات مطرح شد که براساس یکی از این پیشنهادات، قیمت ارز صادرکنندگان باید به صورت توافقی تعیین شود که کف این قیمت تقریباً همان نرخ بازار آزاد است.

خالقی تصریح کرد: بر اساس پیشنهاد دیگر از دولت خواستیم تا مشوق‌های قابل توجهی را برای صادرکنندگان قرار دهند که یکی از آنها اعطای خط سبز گمرکی به صادرکنندگان است.

وی افزود: به این ترتیب صادرکنندگان در فعالیت بازرگانی خود از معافیت‌های گمرکی یا مالیاتی برخوردار خواهند شد و تمام عملیات اقتصادی شرکت‌ها از چند درصد معافیت مالیاتی برخوردار خواهد شد.

وی اظهار داشت: بخشودگی برخی جرایم در زمینه تأمین اجتماعی و همچنین اعمال تخفیف در برخی از هزینه‌های استاندارد‌سازی از دیگر پیشنهاداتی بود که برای تشویق صادرکنندگان به حضور در مرکز مبادلات ارزی مطرح شد.

عضو کارگروه حمایت از تولید تصریح کرد: قرار بود در این مورد به یک جمع‌بندی نهایی برسیم که ظاهراً پیشنهاد وزیر اقتصاد، عرضه ارز صادراتی در مرکز مبادلات ارزی با برخورداری صادرکنندگان از معافیت مالیاتی و ملاک قرار گرفتن ارز مرکز مبادلات به عنوان ارز تک‌نرخی است که البته باید ببینیم این مسئله ابلاغ می‌شود یا خیر.

27 آبان 1391