h رییس کل دادگستری لرستان: کمیته صلح نوبل باید از جامعه جهانی عذرخواهی کند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رییس کل دادگستری لرستان: کمیته صلح نوبل باید از جامعه جهانی عذرخواهی کند ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رییس کل دادگستری لرستان: کمیته صلح نوبل باید از جامعه جهانی عذرخواهی کند ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رییس کل دادگستری لرستان: کمیته صلح نوبل باید از جامعه جهانی عذرخواهی کند

رییس کل دادگستری لرستان: کمیته صلح نوبل باید از جامعه جهانی عذرخواهی کند

رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در رقابت با سایر دانشجویان پیش‌رو هستند.

به گزارش ایسنا،‌ جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود سال تحصیلی 92_91 رشته حقوق، دانشگاه جامع علمی کاربردی دادگستری لرستان با حضور رییس کل دادگستری لرستان و جمعی از مسوولان قضایی و آموزشی برگزار شد.

رییس کل دادگستری لرستان درجمع دانشجویان حقوق این دانشگاه گفت: رشته حقوق یک رشته علمی وکاربردی است و ویژگی خاص این رشته در میان سایر رشته های دانشگاهی این است که ذهن فرد را بیشتر به طرف حقوق انسان رهنمود می‌کند.

جعفر بدری ادامه داد: حقوقدانان افرادی هستند که عاقلانه می اندیشند، تصمیم می گیرند و عاقلانه عمل می‌کنند و در چنین حالتی است که قضاوت عادلانه و پرهیز از پیش داوری در وجود فرد نهادینه می‌شود، کسی که آشنایی با علم حقوق دارد نگاه سطحی به مسائل ندارد و با غوغا سالاری و جنجال در مورد پدیده‌های اجتماعی و مسائل سیاسی اظهارنظر نمی‌کند.

وی درادامه افزود: علم حقوق در تمامی معناهایش رابطه مستقیمی با آموزه‌های دینی دارد و دین معیار و شاخص مناسبی برای برقراری عدالت اجتماعی و فردی درجامعه است، چنین جوامعی هرگز زیر بار ظلم نمی‌روند و همیشه از حقوق خود دفاع می‌کنند و ملت شریف ایران این مهم را در عمل به خوبی به اثبات رسانیده است.

رییس کل دادگستری لرستان ادامه داد: نفس دانش اندوزی در جامعه برای افراد، خودش یک مطلوب وهدف مقدس است ودر آموزه های دینی، فراوان در این خصوص تاکید شده است و دانشجویان حقوق باید علاوه بر دانش تئوریک خود به دنبال کار تجربی این رشته باشند وبا مطالعه پرونده‌های مختلف و ممارست در کار تجربی وحضور در محافل علمی این رشته، بردانش خود بیفزایند.

رییس شورای قضایی استان لرستان، دراین جلسه افزود: متأسفانه در سال‌های اخیر کمیته صلح نوبل در انتخاب گزینه هایی که به عنوان برنده جایزه صلح نوبل معرفی کرده دچار خطای مسلم شده است و باید از جامعه جهانی غذرخواهی کند، چگونه است در سال 2012 اتحادیه اروپا را که درسوابق بعضی اعضاء آن، صدور تسلیحات جنگی مخرب به کشورهای مستبد و حمایت از رژیم‌های فاسد وحتی ارسال سلاح‌های شیمیایی وکشتار جمعی برای تهاجم به کشورهای دیگر را در دستور کار خود قرار داده است و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند را به عنوان برنده صلح نوبل جهانی اعلام کرده است.

بدری سپس خطاب به دانشجویان حقوق بیان کرد: انتظارم این است که سعی نمایید تجربیات علمی خودتان را افزایش دهید وعلاوه برتخصص در این رشته، تعهد را سرلوحه کار خود قرار دهید وسعی کنید که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، حداقل تجربه لازم را کسب کرده باشید و معتقد باشید. شما دانشجویان می توانید در رقابت علمی با دانشجویان سایر دانشگاه‌ها پیشرو باشید زیرا تحصیل در دانشگاه های به اصطلاح دارای رتبه ملاک نیست وآنچه مهم است، دانش فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از کسب علم است و این علم باید عملی باشد و انصافا دانشگاه جامع علمی کاربردی این راهبرد را تاکنون به خوبی دنبال کرده است.

در پایان این مراسم توسط رییس دادگستری لرستان از دانشجویان نخبه و مسوولان پر تلاش این دانشگاه با اهداء جوایز ولوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد.

27 آبان 1391