h قیمت خانه های ویلایی تهران + جدول - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت خانه های ویلایی تهران + جدول ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت خانه های ویلایی تهران + جدول ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت خانه های ویلایی تهران + جدول

قیمت خانه های ویلایی تهران + جدول

قیمت خانه های ویلایی تهران + جدول

به گزارش مشرق به نقل از دنیای اقتصاد، هر چند این روزها فایل فروش خانه‌های ویلایی با متراژ بالا در سطح شهر در مقایسه با انواع دیگری از واحدهای آماده فروش کم حجم تر شده‌اند، اما جست و جو در این بخش از واحدهای فروشی نشان می‌دهد که فایل‌ها اکثرا به واحدهای قدیمی اما بازسازی شده در نقاط شمالی شهر اختصاص پیدا کرده‌اند که به دلیل سن بالا قیمت پیشنهادی برای آنها از سوی مالک تنها با در نظر گرفتن قیمت زمین ارائه شده است.

به عنوان مثال ویلایی 630 متری در فرمانیه با عمری بیش از 25 سال متر مربعی 15 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است، اما مالک در توضیحات ملک خود مزایایی را برای آن برشمرده است که گذر 17 متری، دوبلکس بودن و انجام عملیات بازسازی ویلا از جمله آنها است.

علاوه بر این مالک این ویلا در توضیحات ارائه شده برای ملک خود آورده که این ویلا اگرچه قابل سکونت است، اما در قیمت‌گذاری آن تنها قیمت زمین ویلا لحاظ شده است.

ویلای دیگری در خیابان ملاصدرا که بیش از 700 مترمربع مساحت دارد متری 13 میلیون تومان برای فروش پیشنهاد شده است. این واحد نیز بیش از 25 سال عمر دارد و قیمت زمین آن به تنهایی لحاظ شده است.

در فروش خانه‌های ویلایی معمولا قیمت کل عبارت است از مجموع قیمت زمین و قیمت بنا. اما در ویلاهای سالخورده برخی مالکان از قیمت‌گذاری بنا صرف نظر و فقط قیمت زمین را لحاظ می‌کنند.

27 آبان 1391