h 480 کشته و زخمی در غزه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

480 کشته و زخمی در غزه ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,480 کشته و زخمی در غزه ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,480 کشته و زخمی در غزه

480 کشته و زخمی در غزه

به گزارش جهان به نقل از واحد مرکزی خبر ، یک پزشک فلسطینی به شبکه راشاتودی گفت: فقط غیرنظامیان در حملات رژیم صهیونیستی به غزه کشته می شوند.

این در حالی است که مقامات صهیونیست مدعی اند ، حملات به غزه بسیار دقیق است و فقط نظامیان در این حملات هدف قرار می گیرند.

اما محمد صهبانی پزشک فلسطینی که در غزه فعالیت می کند می گوید همه افراد زخمی و کشته هایی که به بیمارستان محل فعالیت او در غزه انتقال پیدا می کنند غیرنظامیانی هستند که در مناطق مسکونی هدف حملات قرار گرفته اند.

رژیم صهیونیستی از ترس تظاهرات گسترده امروز فلسطینی ها در قدس در کرانه باختری، این شهر را منطقه بسته نظامی اعلام کرد.

نظامیان اسرائیلی مانع از ورود افراد کمتر از چهل سال به مسجد الاقصی برای ادای نماز جمعه می شوند.

در همین حال گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین( حماس)، تصاویر پهپاد سرنگون شده رژیم صهیونیستی در نوار غزه را منتشر کرد.

این پهپاد از نوع «اسکای لایت بی» است. این گردان ها همچنین از شلیک موشک زمین به هوا به سوی جنگنده اسرائیلی که در حال بمباران غزه بود، خبر داد.

شبکه تلویزیونی العالم درخبری اعلام کرد ، گردانهای ناصر صلاح الدین شاخه نظامی کمیته های مقاومت مردمی فلسطین پایگاه نظامی اوریم رژیم صهیونیستی را هدف یک موشک گراد قرار داده است.

این شبکه افزود درهمین چارچوب گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد شهرک صهیونیست نشین زیکیم را هدف ده موشک قسام قرار داده است.

همچنین در پی ادامه شلیک موشک مقاومت از نوار غزه به سرزمین های اشغالی ، پروازها از فرودگاه بن گوریون و حرکت قطارها در قدس متوقف شد.

خبر دیگر اینکه در حملات راکتی فلسطینیان به جنوب اسرائیل 4 صهیونیست به هلاکت رسیدند و بیش از 80 تن دیگر زخمی شدند.

سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد : یکی از کارمندان این سازمان بر اثر بمباران هوایی غزه توسط صهیونیستها کشته شده است.

وزیر داخلی رژیم صهیونیستی اذعان کرد اسرائیل شب هراسناکی را گذرانده است، شبی که در طول حیات این رژیم سابقه نداشته است.

خبر دیگر اینکه نخست وزیر مصر پس از ورود به غزه با اسماعیل هنیه دیدار و گفت وگو کرد.

قایق های توپدار ارتش رژیم صهیونیستی مناطقی از اطراف خانه اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت مردمی فلسطین در نوار غزه را گلوله باران کردند.

در همین حال هواپیماهای جنگنده رژیم صهیونیستی یکصد و بیست بار به نوار غزه حمله کردند و گروه های مقاومت فلسطینی نیز بیش از پانصد موشک و خمپاره به سوی شهرک های صهیونیست نشین در فلسطین اشغالی پرتاب کردند.

شبکه تلویزیونی سوریه نیز اعلام کرد : ارتش رژیم صهیونیستی یگان های زمینی خود را به سوی نوار غزه به حرکت درآورده است.

هزاران نفر روز جمعه با تجمع در برابر مسجد الازهر در قاهره در اعتراض به حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه تظاهرات کردند.

تظاهر کنندگان پس از نماز جمعه شعار دادند ما به غزه می رویم، حتی اگر هزاران تن از ما شهید شوند. فلسطین ما جان خود را فدای تو می کنیم.

احمد سلیم یکی از تظاهر کنندگان مصری گفت این کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم. باید خشم خود را به اسرائیل نشان دهیم.

محمد مرسی رئیس جمهور مصر نیز حمله رژیم صهیونیستی به فلسطینیان را غیر قابل قبول دانست و به سفیر مصر در اسرائیل دستور داد بر این موضوع تاکید کند.

یکی از تظاهر کنندگان گفت: این اقدام مرسی کافی نیست زیرا برادران ما در غزه کشته می شوند. آنچه ما را راضی می کند قطع رابطه با اسرائیل است.

مصر نخستین کشور عرب است که در سال هزار و نهصد و هفتاد و نه پیمان صلح را با اسرائیل امضا کرد. وی به طور معمول در هر خشونتی که بین جنبش اسلامی فلسطین حماس و اسرائیل روی می دهد،‌ نقش میانجی را دارد.

در پی آغاز دور جدید حملات رژیم اشغالگر قدس و وضعیت بحرانی حاکم در غزه، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه ای به جمعیت هلال احمر فلسطین برای ارسال کمک های بشردوستانه دارویی و درمانی به غزه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، در این نامه آمده است: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با محکومیت و ابراز تاسف از اقدام غیر انسانی رژیم صهیونیستی در حمله به مردم، زنان و کودکان بی دفاع غزه و اظهار همبستگی با جمعیت هلال احمر فلسطین، آمادگی کامل خود را برای ارسال هرگونه کمک های بشردوستانه دارویی، درمانی و تجهیزات پزشکی و همچنین اعزام تیم های امدادی و درمانی شامل پزشک و پرستار اعلام می کند.

27 آبان 1391