h مقاومت یک هواپیمای جنگی اسرائیل را سرنگون کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مقاومت یک هواپیمای جنگی اسرائیل را سرنگون کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مقاومت یک هواپیمای جنگی اسرائیل را سرنگون کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مقاومت یک هواپیمای جنگی اسرائیل را سرنگون کرد

مقاومت یک هواپیمای جنگی اسرائیل را سرنگون کرد

موشک باران دوباره تل آویو

شهر تل آویو پایتخت اسرائیل امروز جمعه دوباره با حمله موشکی حماس روبه رو شد آژیرهای خطر تل آویو دوباره به صدا درآمدند و مردم سرآسیمه به طرف پناهگاه ها می روند.

همچنین جلسه امنیتی امروز در وزارت دفاع اسرائیل به ریاست وزیر دفاع این رژیم نیز به دلیل حمله موشکی ناتمام ماند و ضمن تخلیه ساختمان وزارت دفاع اسرائیل، حاضران در این جلسه به پناهگاه منتقل شدند.

افزایش شهدای غزه به 21 نفر

شبکه الجزیره اعلام کرد امروز جمعه نیز شماری از مردم فلسطین در منطقه غزه براثر موشک باران و حملات هوایی اسرائیل به شهادت رسیدند که آمار شهدای غزه از ابتدای حملات از سه روز پیش تاکنون به 21 نفر افزایش یافت.

سفر وزیر خارجه تونس به غزه

رفیق عبدالسلام وزیر امور خارجه تونس اعلام کرد فردا شنبه در راس هیئت بلندپایه ای از طریق خاک مصر، وارد غزه خواهد شد. وی در این سفر ضمن اعلام حمایت تونس از مردم فلسطین در غزه از زخمی شدگان حملات اسرائیل عیادت خواهد کرد.

ورود نخست وزیر مصر به منطقه غزه

هشام قندیل نخست وزیر مصر وارد منطقه غزه شد و در نخستین مرحله به بازدید از شماری از زخمی های حملات اخیر اسرائیل در یکی از بیمارستان های منطقه غزه پرداخت.

آتش بس موقت

هشام قندیل ، نخست وزیر مصر اعلام کرده است که به نوار غزه خواهد رفت ، بنیامین نتانیاهو اعلام کرد در خلال دیدار قندیل از غزه ، حملات اسرائیل متوقف خواهد شد.

حمله به اداره ثبت احوال

صبح امروز ، اداره ثبت احوال غزه مورد حمله جنگنده های اسرائیلی قرار گرفت. همچنین مقامات ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند به چند نقطه از غزه و اطراف آن که به گمان آنها اماکن نگهداری موشک های مقاومت است حمله هوایی کرده اند.

حمله با "گراد"

در حالی که جنگ بین ارتش صهونیستی و مقاومت فلسطینی اولین جمعه خود را تجربه می کند ، "گروهان های قدس" صبح امروز پایگاه هوایی "حتسریم" را با سه موشک "گراد" هدف قرار داد.

از سوی دیگر جنگنده‌های رژیم اشغالگر بامداد امروز 20 بار به غزه حمله کردند؛ در یکی از این حملات صهیونیستها ساختمان وزارت کشور در غزه را هدف قرار داده که در نتیجه آن 4 نفر مجروح شدند.

تعداد شهدای فلسطینی

با ادامه حملات هواپیماها و قایق های جنگی اسرائیل به نوار غزه ، تعداد شهدای فلسطینی به 19 نفر رسید. این تعداد تا نیمه شب گذشته ، 13 تن بود. مجروحان فلسطینی هم 200 نفر گزارش شده اند. تا شب گذشته ، تعداد کشته شده های اسرائیلی 7 و تعداد مجروحان آنها ، 49 نفر بود. منابع اسرائیلی ، هنوز آمار جدیدی اعلام نکرده اند.

نتانیاهو در پناهگاه

کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، "بنیامین نتانیاهو" پس از اصابت دو موشک مقاومت به تل آویو و به صدا در آمدن آژیرها، به داخل پناهگاه فرار کرد.

خبرهای پنجشنبه شب

سرنگونی هواپیهای شناسایی اسرائیل

خالد القدومی ، نماینده حماس در ایران اعلام کرد: نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین توانستند یک فروند هواپیمای شناسایی اسرائیلی را سرنگون کنند.

به گزارش عصرایران ،این برای اولین بار است که نیروهای مقاومت توانسته اند یک هواپیمای رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهند. این هواپیما ، به وسیه موشک سرنگون شده است و نشان می دهد مقاومت به سلاح های جدیدی مجهز شده است.

اولین حمله به تل آویو

موشک های زمین به زمین فجر 5 نیز که تل آویو را هدف قرار دادند ، برای اولین بار ، پایتخت رژیم صهیونیستی را به لرزه در آورده اند. این رویداد ، یک تحول بسیار مهم سیاسی و نظامی در تقابل فلسطینی - اسرائیلی به شمار می رود. تا پیش از این ، حمله به تل آویو ، صرفاً یک "تهدید یا بلوف " تلقی می شد. حتی در جنگ 33 روزه نیز پایتخت ، مورد حمله قرار نگرفت.

با این حال ، در جریان جنگ اخیر ، اسرائیلی ها ، اولین گام خود را با کشتن "جعبری" فرمانده ارشد و مهم نظامی برداشتند و به نوعی وارد خط قرمز حماس شدند و از این رو ، حماس هم ، گام آخر را همان اول برداشت و تهدید همیشگی را عملی و به تل آویو حمله کرد.

حماس و ایران می گویند موشک های فجر 5 ، در غزه تولید شده است اما اسرائیلی ها اصرار دارند که فجر 5 ، ساخت ایران است.

حمله موشکی به تل آویو ، دو ساعت بعد از آن صورت گرفت که تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که ارتش توانسته مخازن موشکی فجر 5 را به طور کامل منهدم کرده است!

تعداد کشته ها و مجروحان

تا لحظه مخابره این خبر که 24 ساعت دوم جنگ آغاز شده است ، 13 فلسطینی به شهادت رسیده و حدود 140 تن دیگر مجروح شده اند.

در جبهه اسرائیلی نیز 7 نفر کشته و 49 تن دیگر مجروح شده اند.

حمله به مقر هنیه

خبرنگار العالم در غزه، دقایقی پیش از وقوع 25 مورد حملۀ هوایی دیگر به مناطق مختلف نوار غزه از سوی هواپیماهای رژیم صهیونیستی خبر داد. بنا بر این گزارش، ساختمان نخست وزیری و محل اقامت اسماعیل هنیه نیز در این حملات هدف قرار گرفته است.

اصابت موشک به یافا

در همین حال فرانس پرس از اصابت یک فروند دیگر از این موشک ها به بندر یافا در نزدیکی تل آویو خبر داد.

هواپیماهای اسرائیل بی صدا شده اند!

نماینده حماس در ایران در شبکه دو تلویزیون ایران گفت: در حملات اخیر اسرائیل به غزه ، هواپیماهای اسرائیلی ، بدون سر و صدا به فراز آسمان غزه رسیده اند به گونه ای که تا لحظاتی قبل از حمله ، فلسطینیان ، صدای هواپیماهای مهاجم را نشنیده اند و این می تواند نشانه ای از بهره گیری از فناوری یا روش جدید توسط نیروی هوایی اسرائیل باشد.

26 آبان 1391