h صحبت های علی دایی درباره شکست های تیمهای ملی ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صحبت های علی دایی درباره شکست های تیمهای ملی ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صحبت های علی دایی درباره شکست های تیمهای ملی ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صحبت های علی دایی درباره شکست های تیمهای ملی ایران

صحبت های علی دایی درباره شکست های تیمهای ملی ایران

به نوشته ظهور12 به نقل از فارس، علی دایی سرمربی تیم راه‌آهن در نشست خبری پیش از بازی با نفت آبادان بیان کرد: بازی با نفت بعد از تعطیلی دوباره لیگ برگزار می‌شود و مطمئا بازی سختی است.

صنعت نفت برای بهبودی وضعیت‌اش در جدول می خواهد پیروز شود و ما هم در زمین خودمان به دنبال سه امتیاز خواهیم بود. همچنین در تعطیلات سخت کار کردیم و امیدواریم بعد از باخت به ملوان جبران کنیم و سه امتیاز را بدست آوریم. صنعت نفت تیم خطرناکی است چون شرایطش در جدول سخت است. همچنین این تیم با تغییر مربی حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این که تعطیلات لیگ به ضرر راه‌آهن شد، یا به نفعش؟گفت: مطمئنا این تعطیلی به ضرر همه تیمها است و ما می‌خواهیم تا رو غلتک بیفتیم لیگ تعطیل می‌شود. این سومین یا چهارمین تعطیلی بلند لیگ بود که داشتیم. تعطیلی اول به نفع ما بود اما بعد از آن این وضعیت به ضرر تمام تیمهاست و لیگ پویایی‌اش را از دست می‌دهد.

راه آهن در این بازی سیدعلی حسینی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و به گفته‌ی دایی، راه آهن دو - سه مصدوم دارد.

علی دایی همچنین درباره ناکامی‌های تیم ملی فوتبال بزرگسالان و جوانان ایران طی هفته اخیر تصریح کرد: من نمی‌خواهم درباره تیم ملی صحبت کنم اما تنها خواهشم این است که لیگ را تعطیل نکنند و مثل تمام دنیا که به تیم ملی نگاه می‌ کنند عمل کنند. این همه لیگ را تعطیل می‌کنیم که تیم ملی به نتیجه برسد اما وقتی تیم ملی در زمین خودمان امتیاز از دست می‌دهد تمام فوتبال ایران زیر سوال می‌رود. در تمام دنیا تیم‌های موفق مثل اسپانیا لیگ پویا دارند، جام حذفی برگزار می‌کنند و چنین وقفه‌ای هم ندارند. بازیکنان بارسلونا،‌رئال مادرید و دورتموند در لیگ برتر، جام حذفی، لیگ اروپا و تیم ملی بازی می‌کنند اما متاسفانه تنها در مملکت ما است که چنین تصمیماتی گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: دلیل اصلی این اتفاقات این است که یک آدم فوتبالی در فدراسیون نیست که درد فوتبال را کشیده باشد. تمام برنامه‌ریزی‌ها به فوتبال ملی ضربه زده است. این اتفاقات در تاریخ ملی رخ نداده بود و زمانی که خودم مربی تیم ملی بودم برای یک بازی دوستانه پدرم را درآوردند.

دایی در ادامه به بازی دوستانه ایران و تاجکیستان اشاره کرد و افزود: چند بازیکین که در بازی با تاجکیستان بازی کردند مقابل ازبکستان هم بودند؟ اصلا این بازی برای چه انجام شد؟ مگر قرار نیست که بازی دوستانه برای هماهنگی بیشتر باشد تا تیم نتیجه بگیرد؟ من فکر نمی‌کنم بازیکنی در هر دو بازی به میدان رفته باشد. ما دنبال چه می‌گردیم؟ مسابقات غرب اسیا چند وقت دیگر برگزار می‌شود. ما می‌توانیم بازیکنان جوان را به این مسابقات بفرستیم نه اینکه قبل از بازی رسمی بازی دوستانه برگزار کنیم. نمی‌دانم اینها از کجا می‌آید و ملاکشان چیست؟ برای چه این تیمها را دعوت و برایشان هزینه می‌کنند؟ باید پشت هر بازی برنامه و تفکری باشد و من از این تفکر سر در نمی‌آورم.

26 آبان 1391