h جان ریس : جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جان ریس : جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جان ریس : جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جان ریس : جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

جان ریس : جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

جان ریس : جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

ˈجان ریسˈ نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی و از معاونان ائتلاف ضدجنگ انگلیس گفت: تهاجم گسترده رژیم اسراییل به نوار غزه و کشتار مردم غیرنظامی آن منطقه، نقض آشکار حقوق بشر و نمونه دیگری از جنایات جنگی آن رژیم است.

وی افزود: اگر جامعه جهانی جنایات چهار سال پیش اسراییل را در جنگ 22 روزه علیه مردم غزه با قاطعیت محکوم می کرد و اقدامات تنبیهی لازم را علیه آن به مرحله اجرا می گذاشت، مقامات اسراییلی جرات نمی کردند دوباره مردم غزه را هدف حملات خود قرار دهند.

وی اظهارداشت: بمباران غزه با هواپیماهای پیشرفته ساخت آمریکا طی دو روز اخیر دهها کشته و مجروح بر جای گذاشته که در میان آنان، تعداد زیادی زن و کودک نیز به چشم می خورند. این گونه حملات وحشیانه فقط در قالب تروریسم دولتی و جنایت جنگی قابل تعریف است.

صدها نفر از اقشار مختلف مردم انگلیس بویژه مسلمانان و فعالان صلح پنجشنبه شب با برگزاری تجمع اعتراض آمیز در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن، جنایات اخیر این رژیم را محکوم کردند.

در این تجمع که به دعوت ائتلاف بزرگ ضدجنگ انگلیس و سازمان غیردولتی همبستگی با فلسطین برگزار شد، تعدادی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی انگلیس از جمله چند تن از نمایندگان فعلی و سابق پارلمان و رهبران تشکل های مذهبی و صنفی این کشور نیز حضور داشتند.

ˈهیو لنینگˈ سرپرست سازمان غیردولتی همبستگی با فلسطین و از رهبران اتحادیه های صنفی انگلیس در حاشیه این تجمع به خبرنگار ایرنا گفت: ما امشب در اینجا تجمع کرده ایم تا با مردم تحت محاصره غزه اعلام همبستگی کنیم و اعتراض خود را به گوش سفیر اسراییل برسانیم.

وی اظهارداشت: فعالان مدنی انگلیس تا زمان توقف حملات اسراییل به غزه به اعتراضات خود ادامه خواهند داد و همچون چهار سال پیش مردم فلسطین را در مبارزه برای آزادی تنها نخواهند گذاشت.

وی تاکید کرد: رژیم اسراییل به حمایت دولت های غربی پشتگرم است که چنین بی محابا اصول انسانی و قوانین و مقررات بین المللی را زیر پا می گذارد، ولی مقامات این رژیم باید بدانند که اکثریت مردم در کشورهای غربی حامی آرمان های مردم فلسطین هستند و دولت اسراییل را متجاوز و جنایتکار می دانند.

ˈکریس ناینهامˈ سخنگوی ائتلاف بزرگ ضدجنگ انگلیس نیز سکوت مجامع بین المللی و کشورهای غربی در قبال جنایات اخیر اسراییل را شرم آور خواند و گفت: سیاست های جنگ افروزانه و تروریستی اسراییل مهمترین عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه خاورمیانه است.

وی افزود: اسراییل مدعی است که برای مقابله با نیروهای شبه نظامی به غزه حمله می کند، در حالی که اکثر قربانیان این حملات زنان و کودکان هستند.

سخنگوی ائتلاف بزرگ ضدجنگ انگلیس گفت: سکوت در مقابل سیاست های پاکسازی نژادی و مذهبی اسراییل در سرزمین های اشغالی دیگر کافی است و دولت های غربی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند باید دست از حمایت از رژیم اسراییل بردارند.

ˈژاکوب وایزˈ از خاخام های ضدصهیونیست انگلیس نیز تاکید کرد: یهودیان واقعی مخالف صهیونیسم و سیاست های اشغالگرانه آن هستند و حملات اسراییل به غزه را بشدت محکوم می کنند.

وی گفت: ما با حضور فعالانه در تجمعات ضد اسراییلی می خواهیم این پیام را به مردم سراسر جهان بدهیم که صهیونیسم یک فرقه سیاسی است که هیچ ارتباطی با یهودیت ندارد. در واقع صهیونیست ها باعث بدنامی یهودیان در سراسر جهان شده اند.

ˈسرزمین مقدس فلسطین به ساکنان بومی فلسطین تعلق دارد و جامعه بین المللی باید برای پایان این اشغالگری و بازگشت مردم فلسطین به خانه هایشان به رژیم اسراییل فشار بیاورد.ˈ

ˈمارتین لینتونˈ از نمایندگان سابق پارلمان انگلیس نیز تاکید کرد: حملات اسراییل به غزه باید فورا متوقف شود و فعالان مدنی و اقشار مختلف مردم در سراسر جهان، بویژه در کشورهای غربی وظیفه دارند به طور گسترده از حقوق مردم فلسطین حمایت کنند.

وی گفت: اسراییل چهار سال پیش نیز از زمین و هوا به غزه حمله کرد و هزاران نفر را به خاک و خون کشید ولی نتوانست مقاومت مردم فلسطین را در هم بشکند.

این سیاستمدار عضو حزب کارگر انگلیس افزود: سازمان ملل باید قاطعانه جنایات اسراییل را محکوم کند و مانع از تداوم حملات آن علیه مردم غزه شود. کشورهای اروپایی نیز باید به سیاست های تبعیض آمیز و جانبدارانه خود از رژیم اسراییل خاتمه دهند و مقامات آن رژیم را به خاطر نقض حقوق بشر و حمله به مردم غیرنظامی محکوم کنند.

ˈتا زمانی که اسراییل به خاطر حمایت های آمریکا و برخی دولت های غربی از مصونیت بین المللی برخوردار باشد، بحران خاورمیانه حل نخواهد شد.ˈ

همچنین سارا کولبورن مدیر اجرایی سازمان غیردولتی همبستگی با فلسطین حملات اسراییل به غزه را نقض آشکار قوانین بین المللی و حقوق بشری خواند و از دولت انگلیس و دیگر دولت های غربی خواست به حمایت خود از رژیم اسراییل پایان دهند.

وی تاکید کرد: فعالان مدنی در کشورهای اروپایی و از جمله انگلیس وظیفه دارند با برگزاری تظاهرات و تجمع جنایات اسراییل را محکوم کنند و به دولت های خود فشار بیاورند که جلوی تجاوزات اسراییل را بگیرند.

سازمان های مدنی و تشکل های حامی صلح در انگلیس برنامه های متعددی را برای برگزاری تجمعات ضد اسراییلی و اعلام همبستگی با مردم تحت محاصره غزه در شهرهای مختلف این کشور و از جمله لندن تدارک دیده اند.

حملات دو روز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که به کشته و مجروح شدن دهها نفر از جمله چندین زن و کودک منجر شده، موجی از خشم و نفرت را در میان اقشار مختلف مردم انگلیس، بویژه مسلمانان این کشور به وجود آورده است.

26 آبان 1391