h تظاهرات مردم نیویورک برای دفاع از مردم فلسطین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تظاهرات مردم نیویورک برای دفاع از مردم فلسطین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تظاهرات مردم نیویورک برای دفاع از مردم فلسطین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تظاهرات مردم نیویورک برای دفاع از مردم فلسطین

تظاهرات مردم نیویورک برای دفاع از مردم فلسطین

تظاهرات مردم نیویورک برای دفاع از مردم فلسطین

به گزارش ایرنا در این تظاهرات گسترده که با حضور فعالان مدنی و حقوق بشری، دانشجویان و یهودیان ضد صهیونیست برگزار شد، تجمع کنندگان با شعار ˈفلسطین آزادˈ، ˈتجاوز و اشغال را متوقف کنیدˈ و ˈحق بازگشت به خانه را به فلسطینی ها بدهیدˈ اعتراض خود را به سیاست ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس و حملات آن به غزه اعلام کردند.

این تظاهرات عصر پنج شنبه به وقت محلی در مقابل کنسولگری رژیم صهیونیستی که در نزدیکی مقر اصلی سازمان ملل متحد در نیویورک قرار دارد، برگزار شد.

یکی از برگزار کنندگان تجمع در گفتگو با خبرنگار ایرنا هدف فراخوان برای این راهپیمایی اعتراض آمیز را محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه و ادامه اشغال سرزمین دیگران دانست و گفت: ما به این اعتراض ها برای گسترش آگاهی عمومی در میان مردم آمریکا ادامه خواهیم داد.

ˈمیشل ردواینˈ با ابراز تاسف از رویکرد دولت های آمریکا به رژیم صهیونیستی گفت: متاسفانه مردم آمریکا درباره روش و سیاست دولت خود درباره فلسطینی ها چندان آگاهی ندارند و نمی دانند این سیاست حمایت از اسرائیل تا چه اندازه به ضرر منافع مردم آمریکا تمام شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امیدوار است اوباما در دومین دور ریاست جمهوری خود سیاست متعادلتری نسبت به فلسطین و اسرائیل در پیش بگیرد تصریح کرد: اهمیتی ندارد اوباما به چه می اندیشد و چه کاری می خواهد انجام دهد، او اسیر یک ساختار است که در جهت منافع امپریالیستی امریکا باید عمل کند و اسرائیل نیز جزئی از این معادله است.

این فعال ضد جنگ افزود: از حمایت دولت اوباما از حمله اسرائیل به غزه شگفت زده نیستم چراکه خیالپردازانه است اگر کسی تصور کند اوباما در دور دوم ریاست جمهوریش کاملا متحول می شود.

در تجمع بزرگ امروز علیه رژیم اشغالگر قدس حضور دهها تن از یهودیان و روحانیون یهودی ضد صهیونیست نیز چشمگیر بود.

آن ها که با لباس های خاص خود در این تجمع حضور داشتند با در دست داشتن پرچم فلسطین و پلاکاردهایی با مضمون اینکه ˈصهیونیسم ضد یهود استˈ به همراه دیگر مردم شرکت کننده شعار می دانند ˈفلسطین آزاد باید گردد.ˈ

یکی از خاخام های شرکت کننده در این تجمع در گفتگو با خبرنگار ایرنا درباره انگیزه خود برای شرکت در این راهپیمایی گفت: آنچه رهبران اسرائیل در غره انجام می دهند به یهودیان ارتباط ندارد و ما می خواهیم به مردم جهان و برادرانمان در فلسطین این پیام را بدهیم که ما نیز از صهیونیست ها متنفریم و از آن ها آزار می بینیم.

وی با تاکید بر اینکه رهبران اسرائیل از روز نخست تاسیس آن به دروغ خود را منجی یهودیان نامیده اند افزود: در هیچ کجای کتاب مقدس ما نمی توان توجیهی برای غصب سرزمین دیگران و تشکیل یک کشور یهودی پیدا کرد.

این روحانی یهودی تاکید کرد: صهیونیست ها از نام یهودیان برای پیشبرد اهداف فرقه ای خود استفاده می کنند و مایه آبروریزی برای مردم یهود هستند.

همچنین یک دانشجوی آمریکایی فلسطینی به نام ˈجادˈ که در این تجمع حضور داشت ، درباره حمله رژیم صهیونیستی به غزه گفت: آن ها هر موقع منافعشان ایجاب کند با بهانه تراشی به مردم بی دفاع غزه حمله می کنند و متاسفانه قدرت های جهانی نیز نه تنها ساکت هستند بلکه به اشکال مختلف از آن دفاع می کنند.

این دانشجو در پاسخ به اینکه درباره حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی چه فکر می کند گفت: امیدوارم رهبران آمریکا بفهمند که سیاست آن ها در برابر فلسطین تا چه اندازه باعث خشم و تنفر در میان مردم دیگر کشورها شده است.

تجمع امشب در نیویورک با حضور گسترده نیروهای پلیس نیویورک همراه بود؛ بطوریکه حضور خودروهای پلیس و نیروهای امنیتی در خیابان های اطراف ˈسکند اونیوˈ که محل برگزاری تجمع بود کاملا مشهود بود.

26 آبان 1391