h حمایت انگلیس از اسرائیل - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمایت انگلیس از اسرائیل ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمایت انگلیس از اسرائیل ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمایت انگلیس از اسرائیل

حمایت انگلیس از اسرائیل

ایرنا:ˈویلیام هیگˈ گفت: من حملات راکتی از غزه به جنوب اسراییل را توسط حماس و دیگر گروههای مسلح، قویا محکوم می کنم.

وی افزود: من عمیقا از وضعیت جاری در غزه و جنوب اسراییل نگرانم و از کشته شدن افراد غیرنظامی در دو طرف متاسف هستم. من از همه طرف های درگیر می خواهم از انجام هرگونه اقدامی که باعث تشدید بحران و به خطر افتادن جان غیرنظامیان بشود، پرهیز کنند.

وزیر خارجه انگلیس بدون اشاره به حملات گسترده هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه که باعث کشته شدن دست کم 15 نفر از جمله چند کودک شد، ادعا کرد: مسئولیت بحران جاری بطور اصولی برعهده حماس است و من قویا حملات راکتی از غزه به جنوب اسراییل را محکوم می کنم.

هیگ گفت: حماس و دیگر گروههای مسلح در غزه باید فورا پرتاب راکت به سمت اسراییل را متوقف کنند و از کسانی که بر حماس نفوذ دارند می خواهم از این نفوذ خود برای متوقف کردن حملات راکتی استفاده کنند.

وی افزود: من همچنین به اسراییل تاکید می کنم که حداکثر تلاش خود را برای کاهش تنش و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان به کار بگیرد.

بیانیه جانبدارانه دولت انگلیس در حالی منتشر می شود که تشکل های مدنی و فعالان صلح در انگلیس حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه را بشدت محکوم کرده و برنامه های ویژه ای را برای اعلام انزجار خود از این جنایات تدارک دیده اند.

بر اساس اعلام تشکل های مدنی از جمله ائتلاف بزرگ ضدجنگ انگلیس، سازمان غیردولتی همبستگی با فلسطین و کمیسیون حقوق بشر اسلامی طی امروز و روزهای آینده تجمعات اعتراض آمیز در نقاط مختلف انگلیس از جمله در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن برگزار می شود.

26 آبان 1391